Dashi 

Me Venusin në një pozicion armiqësor, mund ta gjeni veten duke reflektuar për aspekte të ndryshme të marrëdhënies suaj. Megjithatë, komunikimi i dëshirave tuaja me partnerin tuaj mund të jetë i vështirë, duke rrezikuar të krijojë tension. Edhe për beqarët mund të shfaqet nevoja për të zgjidhur plagët emocionale nga e kaluara. Në planin financiar këshillohet që të vlerësoni me kujdes çdo operacion që lidhet me paratë.

Demi

Pavarësisht një periudhe jo shumë të ndezur, një dozë bujare humori mund të mbërrijë në jetën e çiftit. Partneri juaj do të vlerësojë qetësinë dhe harmoninë që do të transmetoni. Edhe për beqarët vjen një valë pozitiviteti që sjell mbarësi dhe fat. Në punë mund të gëzoheni për suksesin e aktiviteteve tuaja.

Binjakët

Dita duket normale, por plot bashkëfajësi në marrëdhënie. Me partnerin do të përjetoni momente të jashtëzakonshme pasioni dhe komunikimi të sinqertë. Edhe për beqarët është koha për të ndjekur instinktin e zemrës. Në punë yjet do favorizojnë rritjen profesionale dhe role të rëndësishme.

Gaforrja 

Yjet do të jenë në anën tuaj, duke ju dhënë një atmosferë sensualiteti. Lidhja juaj me partnerin do të zhvillohet pa probleme dhe mund të habiteni kur zbuloni detaje që e bëjnë të veçantë çdo moment së bashku. Edhe për beqarët do të vijnë mundësitë për të nisur një projekt dashurie të qëndrueshme. Në punë perspektivat janë shumë pozitive edhe në planin financiar.

Luani 

Nën ndikimin e Venusit do të ndjeni një dëshirë të ëmbël për romancë. Duke shprehur dashurinë me sinqeritet, ju do ta pasuroni historinë tuaj të dashurisë me një prekje magjie. Edhe për beqarët, ndjenja e qetësisë përgatit zemrën për të mirëpritur dashurinë. Në punë perspektivat janë premtuese, sidomos për ata që kanë biznesin e tyre.

Virgjëresha 

Yjet jo shumë të favorshëm për çiftet. Në fakt, një ndjenjë pakënaqësie mund të zvarritet mes çifteve. Është e rëndësishme t’u qasemi këtyre pasigurive me mençuri. Edhe për beqarët, dashuria mund të jetë në qendër të mendimeve. Në punë, kritikat e marra mund të lëndojnë, por është e rëndësishme të gjeni ekuilibrin emocional.

Peshorja 

Dita duket jo shumë lineare dhe plot momente pavendosmërie. Mund të ndiheni në një fazë negative, shmangni situatat e ndërlikuara që mund t’ju vënë në vështirësi. Megjithatë, ruani qetësinë dhe kërkoni kompromise për të përmirësuar harmoninë në marrëdhënie. Në dashuri, planifikoni diçka të veçantë për fundjavën e ardhshme dhe jini optimistë në planin e punës.

Akrepi 

Falë pranisë së Hënës në shenjën tuaj, dita premton të jetë e shkëlqyer në dashuri. Qoftë çift apo beqar, euforia do t’ju shtyjë të kërkoni lumturinë. Në çift do ndiheni të dashur dhe të përkëdhelur, ndërsa beqarët do mund të llogarisin në vendosmërinë për të përballuar çdo situatë. Në punë, shkathtësia dhe idetë fituese do ju çojnë drejt suksesit.

Shigjetari 

Edhe pse dita është e qëndrueshme, mund të ndihet e tepërt në rutinë. Mbani përqendrimin tuaj të lartë dhe mos u ndikoni nga këshillat sipërfaqësore. Mos u kapni nga muhabetet e kota dhe përballuni me sfidat me qëndrimin e duhur. Në punë mund të ketë një rënie të lehtë energjie, por mos u shqetësoni, do të jetë e përkohshme.

Bricjapi 

Në dashuri do të nxirrni më të mirën tek ju, duke e menaxhuar çdo situatë me mençuri. Marrëdhëniet romantike do të jenë burim energjie dhe vitaliteti, duke e bërë periudhën të ia vlejë të jetohet në maksimum. Edhe për beqarët do ketë mundësi të takoni persona të veçantë. Në punë presin përparim të dukshëm dhe mundësi të reja.

Ujori 

Falë ndikimit të dobishëm të yjeve, mund të mbështeteni në durim pothuajse të pafund. Përqendrohuni në miqësitë që kanë rëndësi dhe zgjidhni me kujdes temat e bisedës. Në dashuri mund të vijnë surpriza të papritura si për çiftet ashtu edhe për beqarët. Në punë do jeni shumë produktivë dhe do i kaloni me sukses sfidat.

Peshqit 

Dita duket interesante, edhe pse me disa momente jo tërësisht fluide. Mbani trendin pozitiv dhe mbështetuni tek konkretja, intuita dhe vendosmëria për të arritur qëllimet tuaja. Do të jetë një ditë e shkëlqyer për negociata biznesi, udhëtime, marrëdhënie shoqërore dhe për të menduar çdo punë shtesë për të rritur të ardhurat./tvklan.al