Kapet 24-vjeçari, kërcënonte një vajzë në rrjetet sociale

Foto ilustruese


Kapet 24-vjeçari, kërcënonte një vajzë në rrjetet sociale

10:05 15/02/2021

Një i ri në kërkim përfundoi në prangat e policisë së Tiranës, pasi kanosi në rrjetet sociale një vajzë.

“Në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë penale, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë kapjen dhe ndalimin e shtetasit K. K., 24 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Shtrëngimi me anë të kanosjes ose dhunës për dhënien e pasurisë”, pasi nëpërmjet rrjeteve sociale ka kanosur një shtetase, duke e shtrënguar për dhënie pasuri”, thotë policia në një njoftim për mediat./tvklan.alTë ngjashme