Liga nuk ka ende përgjigje nga qeveria

Liga nuk ka ende përgjigje nga qeveria

21:01 24/10/2020

Mbledhja për hapat e ardhshëm do të mbahet të hënën

Liga Profesioniste e Futbollit nuk ka marrë ende një përgjigje zyrtare nga ana e Qeverisë për kërkesat e saj dërguar Kryeministrit.

Këtë e bëri të ditur me anë të një njoftimi mbrëmjen e së shtunës, duke lajmëruar edhe hapin pasardhës.

Presidentët e klubeve do të mblidhen të hënën për të diskutuar dhe vendosur se si do të veprohet.

Futbolli në Shqipëri ende nuk ka nisur, pasi ekipet e kanë bojkotuar atë deri në plotësimin e kërkesave për rishikimin e ligjit të sportit.

Tv Klan

Të ngjashme