Lleshaj përshëndet deklaratën e ambasadës së SHBA

Lleshaj përshëndet deklaratën e ambasadës së SHBA

22:23 20/06/2019

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka përshëndetur deklaratën e ambasadës së SHBA, ku kjo e fundit i bën thirrje qytetarëve që të jenë paqësorë si dhe organizatorëve të protestës të zbatojnë ligjin.

Në një reagim në Twitter ministri Lleshaj shkruan: Dielli i Shqipërisë lind andej nga perëndon. Deklarata e SHBA është një kontribut tjetër për të mbështetur një të ardhme të palëkundur euroatlantike të Shqipërisë./tvklan.al

 

LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT Doktori