Meta: Nuk i trembem shkarkimit – TV KLAN

Meta: Nuk i trembem shkarkimit

“Zgjedhjet do të mbahen kur t’i dekretoj unë"

I bindur që vendimi i tij për anulimin e datës së zgjedhjeve është plotësisht kushtetues, Presidenti Ilir Meta shpjegoi në të dytën dalje brenda 48 orëve se këtë akt e ndërmori për t’u dhënë mundësi palëve të gjejnë një zgjidhje, për të mos e çuar vendin në kaos.

Akuzave se ka qenë i koordinuar me opozitën për të anuluar 30 Qershorin, kreu i shtetit iu përgjigj duke dhënë detaje nga bisedat që kishte patur me Kryeministrin Rama dhe kreun e demokratëve përpara marrjes së vendimit.

Por a e ka ndërmarrë këtë vendim Presidenti Meta nën presionin e Reformës në Drejtësi, sikundër pretendon maxhoranca?

Meta komentoi edhe qëndrimin e Brukselit dhe kreut të OSBE-së Lajçak, të cilët apeluan që shqiptarët të votojnë brenda afateve ligjore. Presidenti nuk mohoi as mundësinë e shpërndarjes së parlamentit, vendim për të cilin thotë se ka ende kohë për ta shqyrtuar.

Nismën për shkarkimin e tij e sheh të lidhur me vullnetin e maxhorancës për të mos zgjidhur krizën. Po sa shanse ka që kriza të zgjidhet në këto kushte, presidenti nuk dha një përgjigje të prerë.

Tv Klan

Kategori
Lajmet KryesorePolitikaTe funditTë gjithaVideo
3 Komente
 • ANDONI
  11 Qershor 2019 at 20:49
  Përgjigju

  KUSH E SHPJEGON PERSE KY NJERI I URREN KAQ SHUME SHQIPERINE DHE SHQIPTARET? PERSE ESHTE I DETYRUAR TI BEJE SALILARGQOFTIT SHERBIME QE E BASHKOJNE ME TRADHETI KOMBETARE ?
  KY DUHET ARRESTUAR ,SHKARKUAR, DHE FAMILJARISHT RRACA E TYRE DUHET TE VIHET NE GJYKIM POPULLOR

 • ANDONI
  11 Qershor 2019 at 21:59
  Përgjigju

  THOTE NUK I TREMBET SHKARKIMIT, KUPTOHET I TREMBET DRETESISE

 • goni
  12 Qershor 2019 at 03:30
  Përgjigju

  ne gopin e satemes te shkosh plere qen ti dhe putana jote dhe femijet e tu boll u talle me kete popull ,,,,hajdut

 • Përgjigju

  *

  *

  Emisione