Parashikimi i motit 11 Janar 2021Parashikimi i motit 11 Janar 2021

08:00 11/01/2021

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës vendi ynë do të jetë me vranësira të shpeshta të cilat do të sjellin reshje të pakta.

Ndërsa në orët e pasdites dhe mbrëmjes parashikohet që kushtet e motit të përmirësohen gradualisht në territor.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 0°C deri në 12°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 3 – 4 ballë. /tvklan.al


Të ngjashme