Pekini hap dyert për modënPekini hap dyert për modën

19:20 29/10/2020

Me temën “Rindërto”, në edicionin e 23-të, Java e Modës në Kinë “Pranvera 2021” shënon sfilatat e para pa maska dhe me audiencë në sallë që nga fillimi i pandemisë synon shpreson të çojë përpara industrinë e modës.

Këto sfilata u shtynë nga Marsi deri në Maj për shkak të shqetësimeve në lidhje me pandeminë e koronavirusit. Me dhjetëra marka të njohura botërore dhe stilistë vendas janë planifikuar të sfilojnë me modelet e tyre deri më 1 Nëntor.  

Koleksioni më i pëlqyer deri tani përfshinte copa me piktura të lashta të peizazheve kineze ndërsa stilistet shpresojnë që veshjet e tyre të pasqyrojnë besimin e tij të fortë se njerëzit do ta fitojnë së bashku këtë betejë kundër virusit.

Klan Plus
Të ngjashme