Po kthehej në atdhe, por në Rinas e prisnin prangat

Po kthehej në atdhe, por në Rinas e prisnin prangat

13:22 18/07/2019

Një 40-vjeçar i dënuar në Itali me 12 vjet heqje lirie u arrestua nga autoritetet në Rinas. Domi Vuksani alias Nikel Vuksani, i lindur në Shkodër, rezultonte i shpallur në kërkim ndërkombëtar për veprat penale organizatë kriminale dhe trafik të lëndëve narkotike.

Ai u arrestua teksa po tentonte të futej në Shqipëri. Vuksani, sipas policisë, kishte ndërruar gjeneralietet me qëllim shmangien e dënimit në Itali.

Arrestimi i tij u bë me qëllim ekstradimin drejt Italisë. Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma në vitin 2014, pasi u dënua nga Gjykata e Firences./tvklan.al

Të ngjashme
UKT