Pylli përfshihet nga zjarri masiv

Pylli përfshihet nga zjarri masiv

09:13 14/08/2019

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë pyllin e fshatit Boshanj të Kolonjës. Flakët kanë djegur një sipërfaqe prej 15 hektarë dushk dhe pishë.

Mësohet se zjarri vijon ende me intensitet të lartë. Ndërkohë mjetet zjarrfikëse e kanë të pamundur ndërhyrjen për shkak të terrenit malor. Ditën e djeshme një sipërfaqe e madhe kullote u përfshi nga flakët midis Borshit edhe Piqerasit. /tvklan.al

Të ngjashme
UKT