Shqipëria mbetet e 66 në FIFA


Shqipëria mbetet e 66 në FIFA

18:22 17/09/2020

Kombëtarja renditet më mirë se kundërshtarët

Shqipëria mbetet në vendin e 66-të në FIFA. Kombëtarja nuk ndyshoi pozicion edhe pse zhvilloi 2 ndeshje gjatë muajit Shtator.

Kuqezinjtë fituan me Bjellorusinë dhe u mundën nga Lituania në Ligën e Kombeve. Gjithsesi Shqipëria mban ende pas kundërshtarët e grupit.

Kosova ka zbritur 1 pozicion në klasifikim dhe është e 116. Treshja kryesuese mbetet Belgjika, Franca dhe Brazili.

Tv Klan

Të ngjashme