Shqiptarët dhe dy grekë sulmojnë me armë patrullën e policisë

Shqiptarët dhe dy grekë sulmojnë me armë patrullën e policisë

12:05 23/08/2018

Policia greke ka arrestuar dy shqiptarë dhe dy shtetas grekë, pasi kanë qëlluar me armë kundër një patrulle. Ngjarja ka ndodhur në zonën turistike Lagana, ishulli Zakynthos. Sulmi ka ndodhur pranë një hoteli dhe janë qëlluar dy policët pjesë e strukturës kriminale.

Ndërkohë në kërkim është dhe një tjetër shtetas grek.

Referuar medias greke “Zougla” se të pestë janë të skeduar nga policia si pjesë e mafies së krimit në ishull. Priten njoftime zyrtare nga policia./tvklan.al

Të ngjashme
UKT