Taylor Swift dominon American Music Awards – TV KLAN

Taylor Swift dominon American Music Awards

Popstari fiton me tre çmime, përfshirë artisja e vitit

Taylor Swift ka dominuar ceremoninë e ndarjes së çmimeve American Music Awards, e cila u mbajt në Los Angelos. Popstari fitoi tre çmime, albumi më i mirë pop rock, turi më i mirë dhe atë më të rëndësishmin; artistja e vitit.

Camilla Cabello ndërkohë u vlerësua si artistja e re e vitit teksa hiti i saj “Havana” mori votat e publikut si kënga e vitit.

Carrie Underwood çoi në shtëpi një piramidë kristali si artistja më e mirë country teksa në të njëjtin zhanër për meshkujt fitues u shpall Kane Brown. Por tashmë si zakonisht, Jennifer Lopez i la të gjitha pa fjale.

Në mbrëmjen e mbushur me yje të muzikës Rita Ora prezantoi grupin më të mirë pop, kurse Dua Lipa performoi me këngen “One Kiss”.

Tv Klan

Kategori
ShowBizTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*