Video/ E frikshme, të pushtuarit nga djalli dërgohen në kishë për ekzorcizëm

Video/ E frikshme, të pushtuarit nga djalli dërgohen në kishë për ekzorcizëm

22:45 19/01/2017

Një çift i ri u filmua duke bërtitur dhe duke u tërhqeur zvarrë në dysheme, ndërkohë që familja e tyre mendon se ishin të pushtuat nga djalli.

Në video tregohen një djalë 18 vjeç dhe e dashura e tij 16-vjeçare nga provinca e Viru, në Peru.

Ata u dërguan menjëherë në kishën më të afërt të fshatit ku prifti César Truqui i tha se ata ishin të pushtuar nga djalli.

Sipas raporteve ata kishin qenë duke qëndruar në një dhomë së bashku dhe kishin parë një shtrigë e cila u kishte bërë magji dhe ata ishin frikësuar shumë.

Truqui tha se kohët e fundit në fshat kishte patur shumë raste të tilla dhe se ky demon i quajtur “Asmodeus”, ka qenë arsyeja e këtyre ndodhive të çuditshme./tvklan.al

 

 
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi