Voltana Ademi konfirmohet me Covid-19


Voltana Ademi konfirmohet me Covid-19

12:42 22/09/2020

Kryetarja e Bashkisë në detyrë karantinohet në shtëpi

Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka rezultuar pozitive me COVID-19. Kryebashkiakja e Shkodrës ka bërë tamponin një ditë më parë, pranë strukturave të shëndetësisë ndërsa në përgjigjen zyrtare të mbërritur sot ka rezultuar pozitive ndaj Covid-19.

Menjëherë pas konfirmimit kryebashkiakja nuk ka shkuar në zyrë, si çdo ditë ndërsa ndodhet e izoluar derisa të marrë përgjigjet e tjera.

Sipas burimeve, gjendja shëndetësore e Ademit është mirë dhe nuk ka simptoma, por dyshimet kane nisur pas kontakteve, që ajo ka patur me persona të tjerë që më pas kanë rezultuar të infektuar.

Tv KlanTë ngjashme