3 deputetë në Britani pozitivë me COVID-19

3 deputetë në Britani pozitivë me COVID-19

19:08 18/03/2020

Një tjetër deputet britanik ka rezultuar pozitiv ne testin për COVID-19.

Pas dy deputeteve të konfirmuara pozitive për koronavirus, Nadine Dorries dhe Kate Osborne, tashme pozitiv ka dalë edhe Lloyd Russell-Moyle.

Në një postim në Twitter, ai shkroi: Pas një pritjeje gjashtë-ditore për rezultatet, sapo jam informuar se ka rezultuar pozitiv ndaj COVID-19. Nëse do të duam ta mposhtim këtë virus, atëherë duhet të marrim këshillat e WHO… /tvklan.alTë ngjashme