32-vjeçari i fiksuar pas rrjeteve sociale shpenzon 130,000 £ për të ndryshuar pamjen
32-vjeçari i fiksuar pas rrjeteve sociale shpenzon 130,000 £ për të ndryshuar pamjen

21:58 21/06/2021

Aneece Malik gjithmonë ndihej i pasigurt kur ndante fotografitë e të tij në mediat sociale dhe kurrë nuk ndau ndonjë çast pa përdorur filtra të për të ndryshuar mënyrën se si dukej.

32-vjeçari, nga Whitefield, Manchester, tha se ai kurrë nuk i tërhiqte vëmendjen dikujt kur dilte dhe ishte i pakënaqur me pamjen e tij, kështu vendosi të transformonte plotësisht fytyrën e tij.

Ai ka shpenzuar më shumë se 130,000 £ në operacion për të ndryshuar pamjen dhe nuk ka qenë kurrë më i lumtur se kaq.

Ai ka bërë botoks, rimodelim të mollëzave, heqjen e qimeve me lazer etj.

“Unë kam pasur TikTok dhe Instagram për një kohë të gjatë, por i urreja fotot që dilja vetë. Nuk më pëlqente mënyra se si dukesha. Jam i varur nga Tik Tok, por gjithmonë më duhej të përdorja filtra të ndryshme për të postuar video. Kështu që unë duhet të përdorja filtrin në Instagram për të bërë një video para se të postoja në TikTok.

Tani unë kam bërë botox, dhe lazer për të hequr qimet e fytyrës dhe trupit disa herë, ku një seancë kushtonte 1000 £ për seancë. Unë gjithashtu kam bërë botoks në faqet, mjekrën dhe nofull”, është shprehur ai.

Aneece, e cila tani jeton në Antalia, Turqi, bën injeksione kundër rrudhave çdo muaj për të mbajtur një fytyrë ‘të patëmetë’.

Pamja e tij e re i ka dhënë atij një shpërthim të ri besimi dhe ai ka krijuar një numër të madh ndjekësish duke kaluar katër ose pesë orë në rrjetet sociale.

“Unë jam plotësisht i fiksuar me pamjen time dhe duhet të jetë perfekte. Disa njerëz refuzojnë të më bëjnë botoks në fytyrën lart pasi thonë se unë kam mjaft, kështu që shkoj në klinika të ndryshme çdo muaj. Kur jam jashtë në publik, njerëzit gjithmonë vijnë e më flasin sepse ata më admirojnë. Disa njerëz thonë se unë kam shkatërruar fytyrën time dhe shprehin zemërim ndaj meje sepse mendojnë se unë jam duke shkuar kundër kulturës sime pakistaneze. Por është 2021, është mirë të shkosh kundër rrymës. Familja ime është e lumtur sepse unë jam ashtu siç dëshiroja”, ka rrëfyer ndër të tjera Aneece. /tvklan.al

Të ngjashme