Atalanta në finalen e kupës
Atalanta në finalen e kupës

23:44 10/02/2021

Napoli eliminohet pas humbjes në sfidën e kthimit

Atalanta është finalistja tjetër e Kupës së Italisë dhe do të përballet me Juventusin.

Skuadra bergamaske siguroi kualifikimin falë fitores 3-1 me Napolin. Gjysmëfinalja e parë ishte mbyllur pa gola.

Një kthim në finale për Atalantën që kërkon Kupën e Italisë për herë të dytë. Fituesi i trofeut do të vendoset më 19 Maj.

Tv Klan

Të ngjashme