Basha uron Mitsotakis për pavarësinë e GreqisëBasha uron Mitsotakis për pavarësinë e Greqisë

13:21 25/03/2021

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka uruar Kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis për 200-vjetorin e Pavarësisë së Greqisë.

Urimet më të pёrzemёrta për popullin dhe autoritetet greke për 200-vjetorin e Revolucionit Grek! Gezuar Ditёn e Pavarёsisё! Mbetem i angazhuar nё forcimin e mёtejshёm tё bashkëpunimit dhe miqësisë sё  gjatё midis vendeve dhe njerëzve tanë”, thuhet në urimin e kryedemokratit Basha.

Sot Greqia feston 200-vjetorin e ditës së Pavarësisë.  /tvklan.al


Të ngjashme