Bayern fiton edhe Kupën


Bayern fiton edhe Kupën

20:40 05/07/2020

Mund në finale Bayer Leverkusen

Bayern Munchen po tregon se në Gjermani nuk njeh kundërshtar. Pas kampionatit bavarezët triumfuan edhe në Kupë. Suksesi 4-2 ndaj Bayer Leverkusen të shtunën në ‘Olympiastadion’ të Berlinit.

Alaba dhe G’nabry realizuan në pjesën e parë, ndërsa në dytën Lewandowski i dha më siguri bavarezëve. Leverkusen shkutoi diferencën me Bender. Leëandoëski realizoi golin e katërt në të 89’ për Bayern, aq sa realizimi i Havertz në kohën shtesë nuk shërbeu skuadrës së aspirinave.

Ky është trofeu i 20 i Kupës së Gjermanisë për Bayern Munchen që është ende në garë në Champions League dhe 1 muaj kohë për t’u përgatitur.

Tv Klan
Të ngjashme