Cigarja elektronike i merr jetën të riut

Cigarja elektronike i merr jetën të riut

13:05 09/02/2019

William Brown nga Teksasi i Shteteve të Bashkuara ka ndërruar jetë pasi cigarja elektronike i ka shpërthyer në fytyrë kështu duke i shkaktuar plagë.

Ekzaminuesit amerikanë kanë bërë të ditur se incidenti ndodhi më 27 Janar, në parkingun e një dyqani që shet duhan dhe furnizime me gaz.

Menjëherë pas incidentit, menaxherja e dyqanit ‘Smoke and Vape DZ ‘ ka njoftuar ambulancën. Mjekët kanë bërë të ditur se pacienti ka qenë në gjendje kome pasi që një pjesë e cigares elektronike i kishte ngecur në fyt.

“Pajisja ka shpërthyer në buzën e tij dhe me sa duket i ka prerë buzën. Ndërsa copëzat e cigares elektronike i hanë hyrë në fyt dhe i kanë mbetur aty”, ka thënë gjyshja e viktimës. /klankosova
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi