Çmimet e larta në tregun ushqimor (11 tetor 1998)

Çmimet e larta në tregun ushqimor (11 tetor 1998)

15:17 11/10/1998

Shtatori është muaji më i shtrenjtë përsa i përket tregut. Konsumatorëve gjatë muajit të parë të vjeshtës kanë vënë re rritje të çmimeve të produkteve të konsumit të përditshëm. Rritje çmimi pësuan frutat dhe perimet e ndryshme të cilat pjesa me e madhe janë prodhime të ardhura nga importi. Perveç fruta perimeve bulmetërat patën rritje të lehtë çmimi si dhe veshjet teksile nëpër dyqane të ndryshme.

Pamje nga tregu i fruta perimeve. pamje nga dyqanet e veshjeve./tvklan.al

Gazetar : Eduart Frangaj

LAJMET
Të ngjashme
Delta

UKT