Deti nxjerr një krijesë të çuditshme pas uraganit HarveyDeti nxjerr një krijesë të çuditshme pas uraganit Harvey

20:26 13/09/2017

Javën e kaluar, një banor i Texas-it kërkoi ndihmë në Twitter për të identifikuar një krijesë misterioze që ajo gjeti në breg të detit në Texas pas uraganit Harvey.

Kafsha e ngordhur nuk kishte sy ndërkohë që dhëmbët i kishte të mprehtë dhe trupin të madh në formë cilindrike.

 “Në shikim të parë m’u duk si diçka që kishte ardhur nga thellësia e detit”,

tha banorja.

“Në fillim mendova se ishte një lloj peshku, por kur u afrova kuptova që nuk kishte mundësi të ishte i tillë, veçanërisht bazuar te goja e tij. Ne iu afruam kafshës, e rrotulluam dhe u munduam ta identifikonim por nuk kemi asnjë ide.”

Biologët të cilët e panë kafshën thanë se besonin që ky përbindësh i ardhur nga thellësia e detit të ishte një lloj ngjale, por as ata s’mund të specifikonin llojin e saj.

/tvklan.al Të ngjashme