“Do të kandidoj për Presidente të SHBA”

“Do të kandidoj për Presidente të SHBA”

15:30 21/01/2019

Senatorja demokrate që përfaqëson Kaliforninë, Kamala Harris, thotë se do të kandidojë për Presidente të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në zgjedhjet e vitit 2020.

Kamala Harris, e cila u zgjodh si senatore në vitin 2016, më parë ka qenë avokate e shtetit. “E dua vendin tim”, tha ajo për emisionin “Good Morning America” të ABC, duke shtuar se do të luftojë për më të mirën.

Nga radhët e demokratëve ka pasur disa zëra që kanë thënë se do të kandidojnë në zgjedhjet presidenciale amerikane të vitit 2020, duke përfshirë Elizabeth Warren, Kirsten Gillibrand, Tulsi Gabbard dhe John Delaney.

/tvklan.al


Grupi
LAJMET
Të ngjashme
Grupi