Donika Kada-Bujupi zyrtarisht te VV, braktis AAK-në e Haradinaj – TV KLAN

Donika Kada-Bujupi zyrtarisht te VV, braktis AAK-në e Haradinaj

Deputetja që ka dhënë dorëheqje nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kada-Bujupi zyrtarisht i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Ajo ka marrë pjesë në mbledhjen e Këshillit të Përgjithshëm të Lëvizjes Vetëvendosje.

Më lejoni që ta përmbyll këtë fjalë me thënien: “Po të më jepej mundësia të zgjidhja në mes të paqes dhe drejtësisë, do të zgjidhja drejtësinë”. Të dashur miq, në rrethanat e krijuara, unë u përcaktova për drejtësinë dhe për këtë sot jam këtu në mesin tuaj!“, tha ajo në fjalën e mbajtur në mbledhje. Të pranishmëve me një fjalë rasti u është drejtuar edhe kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri. /tvlan.al

Kategori
KosovaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*