Ardi Veliu

 • Marrëveshje bashkëpunimi mes Policisë së Shtetit dhe Policisë Çeke

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu po zhvillon një vizitë pune në Çeki. Veliu u prit në një takim nga drejtori i Policisë Çeke, Jan Svejdar. Gjatë takimit, u vlerësuan marrëdhëniet dypalëshe si mjaft të mira “Vlerësoj progresin e bërë nga Policia e Shtetit Shqiptar vitet...
 • Policia hyn në aeroport

  Policia ka marrë përgjegjësinë e drejtimit, menaxhimit dhe kontrollit të sigurisë së aeroportit ndërkombëtar “Nënë Tereza”. Deri tani sigurinë e perimetrit të brendshëm e ka patur kompania e sigurisë e kontraktuar nga koncesionari i Rinasit. Ardi Veliu, drejtor i Policisë së Shtetit, tha pas takimit me drejtuesit e firmës...
 • Ndryshime në radhët e uniformave blu

  Ditët e fundit, në Policinë e Shtetit janë kryer një sërë lëvizjesh në nivele të larta drejtuesish. Me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm, Ardi Veliu është shkarkuar nga detyra Drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi. Postin e kësaj të fundit e ka zënë Ndue Doci....
 • 5 të arrestuar në bashkëpunim me italianët

  5 persona, të cilët kërkoheshin nga drejtësia italiane janë vënë në pranga, në një operacion të përbashkët mes autoriteteve shqiptare dhe atyre italiane. Në një deklaratë për mediat, kreu i Ppolicisë së Shtetit, Ardi Veliu, sqaroi se të arrestuarit ishin pjesë e një bande që trafikonte droga të forta....
 • Ardi Veliu vizitë në Itali, takohet me zyrtarë të policisë italiane

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu zhvilloi një vizitë në Itali ku u takua me zyrtarë të policisë italiane. Drejtori i Sigurisë Publike, njëkohësisht Shefi i Policisë italiane Prefekti Franco Gabrielli, vlerësoi rezultatet e arritura nga Policia e Shtetit, veçanërisht arritjet në luftën kundër kultivimit të...
 • Ardi Veliu takohet me drejtoreshën e NCA në Asamblenë e Interpol

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, gjatë prezencës në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Interpolit në Dubai, ka takuar ditën e sotme Drejtoreshën e Përgjithshme të Agjencisë Kombëtare për Krimin të Britanisë së Madhe, Lynne Owens. Veliu dhe Owens kanë vlerësuar marrëdhëniet e deritanishme mes...
 • Zhvillohet për herë të dytë testi për gradën Komisar

  Oficerët e policisë, që konkurojnë për gradën Komisar, zhvilluan për herë të dytë testimin pas anulimit të atij të zhvilluar në 7 Nëntor me arsyetimin se ishte kopjuar. Konkurimi është zhvilluar në masa të rrepta sigurie dhe nën vëzhgimin e kamerave paraditen e së martës. Në testimin e zhvilluar...
 • Policia certifikoi rezultatin e testimit për “komisarët”

  Anulimi i testimit nga Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veli për gradën “Komisar”, 6 ditë pasi ishte zhvilluar, ka ngritur pikëpyetje të mëdha, për shkaqet e vërteta që çuna në këtë vendim. Për këtë arsye, Shërbimi për Çështjet e Brendshëm dhe Ankesat bëri një kallëzim në prokurori për...
 • Emri i Ardi Veliut në Prokurori

  Të gjithë personat që janë marrë me organizimin dhe mbarëvajtjen e testimit për gradën komisar në Policinë e Shtetit janë nën hetim. Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe ankesat referoi në Prokurori një kallëzim për shpërdorim detyre pasi gjatë zhvillimit të testimit janë gjetur shkelje te renda procedurale. Sipas...
 • Rasti “Kaçifas”, Ardi Veliu takohet me zyrtarët e policisë greke

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka zhvilluar një takim me zyrtarë të Policisë Greke. Delegacioni i policisë u takua me Veliun në zyrën e këtij të fundit. Zyrtarisht Policia e Shtetit thotë se drejtori Ardi Veliu dhe delegacioni i policisë greke shkëmbyn informacion në lidhje...
 • Dorëheqja e Xhafajt, ndryshime në polici?

  Dorëheqja e papritur dhe ende pa një shkak zyrtar të ish-Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, si dhe periudha në pritje të dekretimit nga presidenti të Ministrit të ri Sandër Lleshi,  po përjetohet më tepër brenda kupolës së Policisë së Shtetit. Largimi i Xhafajt dhe ardhja e Lleshit pritet të...
 • Veliu: Nuk pati dekonspirim në operacionet e fundit

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veli hedh poshtë zërat se operacionet e fundit për goditjen e grupeve kriminale janë dekonspiruar. Kreu i uniformave blu thotë se operacioni VOL-VO 4 ishte një tjetër sukses i policisë që goditi 4 grupe kriminale. “Operacioni i orëve të fundit ‘Vol-Vo...
 • Video e Alizotit, pyetet në Prokurori drejtori i policisë

  Drejtori i Policisë së Shtetit Ardi Veliu është i pari nga zyrtarët e policisë që pyetet në Prokurorinë e Krimeve të Rënda për videon e Fredi Alizotit. Numri një i policisë ka qëndruar më shumë se një orë para grupit hetimor ku ka dhënë sqarime mbi pretendimet e Alizoti...
 • Basha – prokurorëve: Rezistojuni urdhërave të paligjshëm

  Teksa dyshen Marku-Prela i akuzon se e kanë kthyer organin e akuzës në një celulë të krimit të organizuar, Lulzim Basha zgjedh t’i drejtohet me një apel prokurorëve që sipas tij nuk janë vënë në shërbim të Kryeministrit për të mbrojtur vëllain e ministrit të Brendshëm, Agron Xhafajn. “Ju...
 • Veliu-Henzler: Bashkëpunimi mes policive në baza të shkëlqyera

  Zv/Presidenti i Zyrës Federale Kriminale të Gjermanisë, Peter Henzler ka zhvilluar një takim me Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu. Në këtë takim Henzler shoqërohej nga Drejtoresha e Departamentit për Krimet e Rënda dhe Krimin e Organizuar, Sabine Vogt, Drejtori i Krimeve në BKA dhe Drejtori...
 • Ardi Veliu merr pjesë në konferencën kundër radikalizimit

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, i shoqëruar nga drejtori i Antiterrorit Gledis Nano, mori pjesë në konferencën kundër radikalizmit të dhunshëm. Në Brdo, Slloveni u zhvillua konferenca përmbyllese e projektit për ndërgjegjësimin dhe inkurajimin e institucioneve për rritjen e kapaciteteve në këtë kuadër, në Ballkanin...
 • Hetimet për kokainën e Durrësit, Ardi Veliu në Prokurorinë e Krimeve të Rënda

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka shkuar paraditen e sotme në ambientet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. Burime nga organi i akuzës bëjnë me dije për tvklan.al se Veliu zhvilloi takime në Prokurori në kuadër të hetimeve për sasinë prej 613 kg kokainë që...
 • Ndryshon struktura e policive në qarqe, komisariatet do të hetojnë edhe vrasjet

  Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu firmosi dje urdhrin për ndryshimin e strukturave të policisë në drejtoritë vendore të policisë në qarqe. Në bazë të platformës së policimit dhe sigurisë në komunitet, këto drejtori do të ndryshojnë sektorët e tyre. Ky ndryshim pritet të sjellë lëvizje...
 • Ardi Veliu nderon dy ish-punonjësit e Policisë së Shtetit

  Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, ka nderuar me çertifikatë dy ish-punonjës policie për shërbime të dalluara gjatë detyrës së tyre. Në Forumin Qytetar për Sigurinë Publike që kësaj radhe u zhvillua në Korçë, ku policia jep llogari përpara qytetarëve për punën e bërë, Ardi Veliu u dorëzoi...
 • Xhafaj: Po spekulohet me vetting-un në polici

  Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj i konsideron spekulime pretendimet se efektivët e policisë janë mbingarkuar me dokumente për të kaluar vetting-un. “Është folur për një ngarkesë etj., është e gjitha një spekulim i qëllimshëm. Ne e kemi ndërtuar këtë proces që të jetë sa më i lehtë dhe i...
Emisione