Arrestohet

 • Arratisja spektakolare nga Gjykata e Vlorës, Mikel Kasaj kapet në Greqi

  I riu Mikel Kasaj, i arratisur nga gjykata e Vlorës një vit më parë, është vënë në pranga në Greqi. Kasaj, sipas policisë greke, u arrestua në Athine si pjesëtar i një grupi që akuzohet për grabitje të armatosura në pika karburanti dhe banesa. Në këtë operacion u arrestuan...
 • I dënuar me 15 vite burg në Itali, arrestohet

  Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, pas informacioneve të marra arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar K.P., 51 vjeç, banues në lagjen Nr.1,...
 • Mbante armë në shtëpi, arrestohet 30- vjeçari

  Policia e qytetit të Vlorës ka goditur një tjetër rast të armëmbajtjes pa leje. Në pranga ka rënë 30- vjeçari me inicialet Gj.V, pasi gjatë një kontrollit të ushtruar në banesën e tij në lagjen “Pavarësia 2” Vlorë, Policia gjeti një armë zjarri pistoletë së bashku me 7 fishekë...
 • Lezhë –Para një jave doli nga burgu, kapet duke vjedhur në një banesë

  Nuk ishte hera e parë që 23- vjeçari me inicialet D.K vidhte banesa në qytetin e Lezhës. Sipas policisë i riu kishte vetëm një javë që kishte dalë nga burgu, pasi ishte dënuar për vjedhje. Mëngjesin e kësaj të shtune ai është arrestuar në flagrancë, pasi ishte futur për...
 • Kakavije, kapet me armë 45-vjeçarja

  Policia Kufitare në zbatim të masave për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë në dalje të Republikës së Shqipërisë ka ushtruar kontroll të imtësishëm në vijën e dytë në automjetin në pronësi të shtetases L.S. 45 vjeçe, banuese në Fier, e cila është arrestuar. Pas verifikimeve dhe kontrollit të...
 • Tenton ti shpëtojë policisë, kapet i riu (Video)

  Një i ri është arrestuar nga policia pas tentativës së tij për ti shpëtuar uniformave blu. Ngjarja ka ndodhur në qytetin e Vlorës. Kanë qenë qytetarët ata të cilët kanë njoftuar policinë së 29 –vjeçari me  inicialet E.H., ishte duke lëvizur me armë zjarri në zonën e Ujit të...
 • Kapet shqiptari, sulmoi ish partneren sepse nuk pranonte ndarjen

  Edhe pse ishte ndarë me të dashurën, një i ri shqiptar nuk mund ta pranonte këtë fakt. Igland Bodinaku, 28 vjeç, i cili banonte prej vitesh në qytetin Gela, Itali është vënë në pranga nga karabinierët, pasi ka dhunuar ish partneren. Sipas mediave italiane, Bodinaku nuk ishte dakord për...
 • Zjarrvënie e qëllimshme, pranga 68-vjeçarit

  Një person është arrestuar nga policia e Fierit, pasi akuzohet për “Shkatërrim të pronës me zjarr”. Në pranga ka rënë N.D, 68 vjeç, banues në Darzezë. Ndalimi i tij, u bë pasi është kapur nga shërbimet e policisë në fashtin Darëzezë, duke ndezur një zjarr dhe si pasojë është djegur...
 • Theri me thikë shtetasin grek, kapet shqiptari i dënuar me 25 vite burg

  Shkodër- Operacioni policor “Gjurmimi”, vuri në pranga një të dënuar me 25 vite burg për vrasje. Ilir Bajrami 40 vjeç, banues në Shkodër ka vrarë me mjet prerës (thikë) shtetasin grek më 15.08.2001 në Athinë, Greqi. Kapja dhe ndalimi i tij u bë pasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Shkodër,...
 • Burg për babanë shqiptar në Britani (Foto)

  Një 44 -vjeçar shqiptar është dënuar me 20 muaj burg në Britani. Ai është Bashkim Hajdari, i cili gjatë momentit të ndalimit nga policia, kishte tentuar të ikte nga fabrika ku kultivohej kanabis. Bashkim Hajdari, i cili nuk kishte vendbanim fiks bashkë me një tjetër person kujdeseshin për fabrikën...
 • Dorëzohet polici i kërkuar për trafik droge

  Ish-polici Renato Avdyli është dorëzuar dy ditë më parë në Drejtorinë e Vlorës. Ai ishte shpallur në kërkim prej 3 vjetësh si prestar në një grup të strukturuar kriminal i cili kultivoi në Treblovë të Vlorës më shumë se 2.4 ton kanabis. Mbi ish-efektivin rëndon akuza e shpërdorimit të...
 • Fier, pranga 36-vjeçarit

  Në kuadër të operacionit “Precizioni” për veprën penale “Trafikimi i lëndëve narkotike”, policia ka vënë në pranga një 36- vjeçar me inicialet G.V. Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e  Rënda Tiranë, ka vendosur masën e sigurimit “Arrest në burg” për shtetasin G.V, për veprën penale “Trafikimi i...
 • Vodhi në kompaninë ku punonte, kapet mekaniku

  Një 44-vjeçar me iniciale E.G është ndaluar nga Policia e qytetit të Fierit. Ndalimi i 44-vjeçarit, i cili punonte si mekanik u bë pasi në fshatin Zharëz, Patos, në ofiçinën e kompanisë së naftës, dyshohet se ka vjedhur disa litra naftë dhe vaj lubrifikant. Në cilësinë e provës materiale...
 • Ishte shpallur në kërkim, kapet 51-vjeçari

  Policia e qytetit të Beratit ka vënë në pranga një 51- vjeçari me inicialet B.Q, me qëllim ekstradimin drejt Italisë. 51- vjeçari ishte shpallur në Kërkim Ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Apelit Milano, Itali, në vitin 2014 e ka dënuar këtë shtetas me 7 vjet dhe...
 • Qytetari informon policinë, kapet 50- vjeçari

  Kanë qenë qytetarët ata që kanë njoftuar policinë e Kurbinit se një person posedonte lëndë narkotike dhe më pas është bërë i mundur arrestimi i tij. Në pranga ka rënë 50-vjeçari me inicialet R.G. Gjatë kontrollit të ushtruar në ambientet përreth banesës së tij në Mamurras, Kurbin, iu konstatua...
 • Kapet një 30-vjeçar

  Një 30-vjeçar me inicialet T.V., banues në Piqeras, Himarë ka rënë në pranga e policisë. I riu akuzohet për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake shpërthyese dhe municioneve”. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë në vitin 2018 ka caktuar masën...
 • Tentoi të vriste punonjësit e policisë, 69-vjeçarit iu bllokua arma

  Një ngjarje që mund të kishte përfunduar në tragjedi, është shmangur për shkak të një defektit të armës. Një 69-vjeçar me iniciale G.Xh. po konfliktohej me një person tjetër në lagjen Nr.4 të Korçës. 69-vjeçari ka qenë në gjendje të dehur, ndërsa qytetarët e tjerë njoftuan policinë. Në këtë...
 • Kanosi me armë tre persona, arrestohet

   Tiranë- Arrestohet një 39-vjeçar për veprat penale “Kanosje” dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve dhe municionit luftarak”, si dhe sekuestrohet një armë zjarri “pistoletë”. Shërbimet e Policisë të Komisariatit Nr.3, arrestuan në flagrancë shtetasin, me inicialet B. B., 39 vjeç. Sipas policisë 39-vjeçari, pas një konflikti në rrugën...
 • Kryesonte listën e personave të kërkuar në Finlandë, kapet në Tiranë

  Tiranë- Një shtetas finlandez i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar. Në pranga ka rënë M. S, 34 vjeç, i cili kryeson listën e personave të kërkuar në Finlandë, kjo sipas konfirmimit të Interpol Helsinkit, për shkak të panikut dhe rrezikut që ka shkaktuar për qytetarët. Operacioni për arrestimin...
 • “Vol-Vo 4”, ndalohet një tjetër person

  Një tjetër person është vënë në pranga nga policia në kuadër të operacionit “Vol-Vo 4”, ku u goditen 4 grupe kriminale në vitin 2018 dhe u arrestuan 32 persona. Në pranga ka rënë 48-vjeçari Hekuran Hoxha, i cili dyshohet se është organizatori i grupit të heroinës dhe porositësi i...
1 2 3 20
Emisione