Ergys Kolaveri

 • Stop – Emisioni 224 (sezoni 4)

  Persona me uniformë policie e targa anlgeze ndalojnë qytetarin. Sot u mblodh për herë të parë komisioni hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta.KQZ është mbledhur sërish, për të shqyrtuar ankimimet për procesin zgjedhor, ku bien në sy ankesat e PD-së, megjithëse kjo e fundit nuk e njeh procesin...
 • 30 vjet burg për një vepër që nuk u provua dhe nuk u dëshmua kurrë (Video)

  Në 30 Korrik 2016, rreth orës 16:30 ndodhi një incident në afërsi të burgut të Vaqarrit. Një i burgosur u plagos me armë zjarri dhe prokuroria fajësoi për këtë 25-vjeçarin Ergys Kolaveri. Gjithë akuza u ngrit me arsyetimin se Kolaveri kishte ngatërrua objektiv, duke tentuar eliminimin e Gazmir Dacit,...
 • STOP – EMISIONI 83 (SEZONI 4)

  Vrapi për të ikur, edhe policët plotësojnë Lotarinë Amerikane. Ditën e djeshme është publikuar lajmi, se 80% e policëve kanë plotësuar lotarinë amerikane dhe synojnë të lënë Shqipërinë. Nga ana tjetër, në bazë të statistikave zyrtare, 330 mijë shqiptarë kanë marrë shtetësi të vendeve të BE-së nga 16 vitet...
 • Atentati me Snajper, 20 vjet burg për Kolaverin

  Gjykata për Krimet e Rënda dënoi me 20 vjet burg Ergys Kolavarin. Ai akuzohej si personi që qëlloi me një armë snajper drejt një të paraburgosuri në ambientin e ajrimit të burgut të Vaqarrit në 30 Qershor 2016. Kolaveri u fajësua për “vrasje për gjakmarrje”, të mbetur në tentativë,...
 • Atenati në burgun e Vaqarrit, Apeli le në burg dy organizatorët

  Deri në përfundim të hetimeve, dy kushërinjtë  Ergys Kolaveri dhe Enea Ceka, do të qëndrojnë në burg. Ata akuzohen për vrasje të mbetur në tentativë për gjakmarrje. Në datën 1 Gusht, Ergys Kolaveri dyshohet se ka qëlluar me snajper në burgun e Vaqarrit, ndaj të burgosurit Gazmir Daci. Si...
 • Krimet e Rënda lënë në burg Ergys Kolaverin

  Gjykata e Krimeve të Rënda vendosi sot masën “arrest me burg” për Ergys Kolaverin, i cili akuzohet se është autori i atentatit të mbetur në tentativë ndaj Elson (Gazmend) Dacit, në burgun e Vaqarrit. Pala mbrojtëse pretendoi nëpërmjet disa pamjeve filmike të një biznesi në Kamëz, se Kolaveri nuk...
 • Lihen në burg dy “atentatorët” e Vaqarrit

  Gjykata e Tiranës vendosi të lërë në burg dy kushërinjtë Ergys Kolaveri dhe Enea Ceka, të akuzuar si autorë të plagosjes me armë të kosovarit Lili Dulaj, në burgun e Vaqarrit, ndonëse objektiv i atentatit me snajper, sipas policisë, ishte i burgosuri Gazmir Daci. Togat e zeza kanë rrëzuar...
 • Atentati me snajper në burgun e Vaqarrit, ku ndodhej Kolaveri atë ditë?

  Gjykata vendosi sot masën “arrest me burg” për Ergys Kolaverin dhe Enea Cakën, të cilët akuzohen për atentatin me snajper në burgun e Vaqarrit. Sipas hetimeve të deritanishme ata akuzohen se kanë tentuar të vrasin me snajper të burgosurin Gazmir Daci, i cili është autor i vrasjes dhe plagosjes...
 • Atentati me snajper në burgun e Vaqarrit, një polic i burgut nën hetim

  Një punonjës i Policisë së Burgjeve është nën hetim pasi dyshohet të ketë informuar  Ergys Kolaverin dhe Enea Cekën për vendndodhjen e Gazmir Dacit, në burgun e Vaqarrit si dhe për të gjitha lëvizjet e këtij të fundit deri tek dalja në ambientet e ajrosjes. Punonjësi i policisë së...
 • Atentati në burgun e Vaqarrit, pranga dy të rinjve. Ngjarja për gjakmarrje

  Dy persona janë arrestuar nga policia në lidhje me plagosjen e një të burgosurin në Vaqarr. Në pranga ka përfunduar Enea Ceka 24-vjeç dhe Ergys Kolaveri, 25 vjeç. Një ditë pas ngjarjes, policia thotë se në një largësi të konsiderueshme nga burgu, është larguar me shpejtësi një automjet tip...
Emisione