LEzhe

 • Ndërtimet në bregdet, IKMT kallëzon kryebashkiakun e Lezhës

  Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka kallëzuar penalisht kryebashkiakun e Lezhës Frran Frokaj dhe drejtorin e Drejtorisë së Planifikimit të Territorit Sokol Toma. Sipas IKMT, Frrokaj dhe Tima kanë dhënë leje për ndërtime të paligjshme përgjatë vijës bregdetare të Shëngjinit. “Madje leje janë dhënë edhe për të ndërtuar në...
 • Kapet miku i familjes që vrau 65-vjeçarin

  Disa orë pasi ekzekutoi me armë zjarri 65-vjeçarin Gjin Marku, policia e Lezhës ka mundur të arrestojë autorin e dyshuar të vrasjes. Arrestimi i 50-vjeçarit iniciale T.N. erdhi pas kontrolleve të pandërprera të policisë, si dhe falë bashkëpunimit të autoriteteve me familjarët e tij. Autorit iu sekuestrua gjithashtu edhe...
 • Vritet me armë nga miku i familjes një person

  Një person ka mbetur i vrarë me armë zjarri këtë të mërkurë në Lezhë. Viktima është Gjin Marku dhe sipas policisë ai u vra nga një mik i familjes, pas një konflikti për motive të dobëta. “Në fshatin Merqi, Lezhë dyshohet pas një konflikti për motive të dobëta është...
 • Ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pranga 42- vjeçarit

  Policia e Lezhës ka vënë në pranga një 42- vjeçar me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i dyshuar për përfshirje në organizatë kriminale për shfrytëzim prostitucioni. Policia bën me dije se pas informacioneve të marra në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, arrestuan përkohësisht...
 • Rama: Zmbrapsim penguesit e zgjedhjeve

  Prezantimin e ish-deputetin Pjerin Ndreu si kandidat për drejtimin e Bashkisë së Lezhës, Edi Rama e quajti një  betejë mes të shkuarës dhe të ardhmes, duke bërë dallimin mes mazhorancës që në 30 Qershor kërkon të testohet me votë dhe opozitës që sipas tij kërcënon me destabilizim. “Ata nuk...
 • PS hap sot fushatën në Lezhë

  Ndërsa opozita do të protestojë poshtë zyrës së tij, kryeministri Edi Rama do të udhëtojë drejt Lezhës. Përmes një komenti në Twitter, Rama zbulon se në orën 18 do të prezantojë kandidatin socialist për kreun e kësaj bashkie, ish-deputetin Pjerin Ndreu. “Fushata e 30 Qershorit vazhdon me Lezhën, të...
 • Përplasen 2 automjete, 5 të plagosur

  Një aksident me plagosjen e 5 personave ka ndodhur pasditen e së hënës në  autostradën Lezhë-Tiranë në vendin e quajtur “Mbikalimi i Patokut “. Sipas njoftimit të policisë mjeti me drejtues shtetasin E.P., 28 vjeç është përplasur me mjetin me drejtuese shtetasen A.I., 30 vjeçe. Në mjetin me drejtues...
 • Lezhë –Para një jave doli nga burgu, kapet duke vjedhur në një banesë

  Nuk ishte hera e parë që 23- vjeçari me inicialet D.K vidhte banesa në qytetin e Lezhës. Sipas policisë i riu kishte vetëm një javë që kishte dalë nga burgu, pasi ishte dënuar për vjedhje. Mëngjesin e kësaj të shtune ai është arrestuar në flagrancë, pasi ishte futur për...
 • Humbet jetën peshkatari në Lezhë

  Një peshkatar 37-vjeçar ka humbur jetën pasi ra në kontakt me rrymën elektrike. Ngjarja ka ndodhur në fshatin Balldren të Lezhës. Viktima është me iniciale A.D., ndërsa policia thotë se 37-vjeçari humbi jetën menjëherë. Grupi hetimor shkoi në vendngjarje dhe nisi hetimet për sqarimin e plotë të rrethanave të...
 • Shkel “arrestin e shtëpisë” dhe takohet me një person të armatosur (Video)

  Dy persona janë arrestuar në Lezhë, njëri prej të cilëve kishte thyer masën e arrestit shtëpiak kurse tjetri posedonte armë pa leje. Dy të arrestuarit me iniciale E.N. 24 vjeç dhe N.K. 28 vjeç po udhëtonin së bashku me makinë në aksin Rrëshen – Milot. Uniformat blu ndërhynë duke...
 • I vodhën furgonin, qytetari njofton Policinë. Pranga 2 personave

  Lezhë- Dy persona janë arrestuar ndërsa një i tretë arriti ti shpëtonte aksionit të uniformave blu. Në prangat e policisë ranë A.M.,41 vjeç, banues në Kurbin dhe E.P.,32 vjeç, banues në Lezhë, pasi në orët e para të mëngjesit të sotëm, në fshatin Ishull-Lezhë, shtetasi me inicialet A.P, njoftoi...
 • Lë gruan dhe dy fëmijët për të dashurën serbe (Video)

  Atëherë kur ëndrrat e Jolandës ishin bërë thuajse realitet, me një bashkëshort që e kishte zgjedhur vetë dhe dy fëmijë si fryt i dashurisë, ajo zbulon faktin tronditës në një mënyrë të pa imagjinueshme. E dashura e bashkëshortit i dërgon fotot “live” nga një shtet tjetër, si një mesazh...
 • Lezhë, vetëplagoset me armë gjahu i moshuari

  Një i moshuar është vetëplagosur më armën e gjahut mbrëmjen e kësaj të shtune. Ngjarja ka ndodhur në orën ‪21:10, në fshatin Gajush, Lezhë. 77 vjeçari me inicialet P.I , ka qenë në oborrin e shtëpisë së tij në momentin që ka shkrepur armën. Ai është dërguar në spital...
 • Treni përplas makinën, shpëton familja (Video)

  Një automjet është përplasur nga treni në fshatin Pllanë të Lezhës. Drejtuesi i fuoristradës nuk e pa trenin që po afrohej dhe kaloi mbi hekurudhë. Fatmirësisht, familja që po udhëtonte në automjet shpëtoi për mrekulli. Asnjë prej pasagjerëve nuk pësoi lëndime. Në vendngjarje shkuan forcat policore, të cilat ndërtuan...
 • Sekuestrohen 3 mina me telekomandë, 2 në pranga

  Dy të rinj janë vënë në pranga nga policia e qytetit të Lezhës, si dhe janë sekuestruar 3 mina me shpërthim të telekomanduar nëpërmjet celularit. Si rezultat i operacionit “The long Way”, u  arrestuan në flagrancë shtetasit: A.L. 23 vjeç, dhe A. E. 21 vjeçe, të dy banues në Vlorë....
 • Parandalohet vrasja, arrestohen autorët e dyshuar

  Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar nga uniformat blu të Lezhës dhe janë arrestuar dy autorë të dyshuar. Gjatë operacionit të koduar “Porosia” janë vënë në pranga S.H. 18 vjeç nga Gramshi dhe M.K. 43 vjeç nga fshati Shënkoll. Sipas policisë e cila kishte marrë informacion në rrugë...
 • Vdes në aksident polici i burgut

  Një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë janë plagosur në një aksident që ndodhi rreth orës 20 e 30 të mbrëmjes në superstradën Lezhë – Milot. Viktima është Arian Bejtja 37 vjeç, oficer në burgun e Shënkollit. Ai tentoi të kryejë një parakalim me mjetin e tij tip...
 • Lezhë, e dhunojnë me qytë të pistoletës dhe i djegin makinën

  Punonjësi i Bordit të Kullimit në Lezhë, Nikolin Kola, të cilin e goditën me qytë të pistoletës në kokë dhe i shkrumbuan makinën ndodhet në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën. Ai i ka thënë policisë se ishin dy persona që e kërcënuan dhe i morën makinën, por...
 • 31-vjeçari prangoset në flagrancë, transportonte lëndë narkotike

  Një 31-vjeçar është arrestuar në flagrancë gjatë një aksioni të policisë së Lezhës të koduar “Patoku”. I arrestuari me iniciale N.N. po transportonte 3 kg lëndë narkotike kanabis sativa me makinë. Ai u ndalua në aksin rrugor Tiranë – Lezhë në kthesën e Patokut. 31-vjeçari u arrestua në flagrancë,...
 • Shkrumbohet makina e biznesmenit

  Makina e një biznesmeni në Lezhë u përfshi nga flakët mbrëmjen e së premtes. Automjeti, i cili ndodhej i parkuar brenda ambienteve të një kampingu në rrugën e Shëngjinit i është vënë zjarri nga dy persona rreth orës 4 pas mesnate. Flakët e kanë shkrumbuar tërësisht atë. Burime nga...
1 2 3 14
Emisione