Mark Marku

 • OPINION – EDI RAMA PER PROTESTEN E STUDENTEVE!

  Të ftuar: Mirela Milori – Gazetare Robert Rakipllari – Gazetar Mark Marku – Petagog Andi Bejtja – Gazetar Edi Rama – Kryeministri i Shqipërisë Studentët që protestojnë, Kryeministri Edi Rama i ka ftuar edhe sot të dialogojnë. I ftuar në studion e emisionit “Opinion” në Tv Klan, Rama tha...
 • Rama përplaset me Mark Markun: Mbaj gojën! (video)

  Një debat me tonë të larta është ai që po zhvillohet mbrëmjen e kësaj të enjteje në “Opinion” në Tv Klan, ku kryeministri Edi Rama u përplas me pedagogun Mark Marku. Mark Marku: Nëse në një universitet publik, ti heq fondet, si mundet… Edi Rama: Cilin fond? Mark Marku:...
 • OPINION – PROTESTA E STUDENTEVE, C’DO TE NDODHE?

  Të ftuar: Armand Shkullaku – Gazetat Mark Marku – Analist Mustafa Nano – Gazetar Andi Bejtja – Gazetar Prenc Zogaj – Analist Gazetari Blendi Fevziu në emisionin “Opinion” të kësaj të marte tregoi rastin e një studenti, i cili i kishte thënë pas kamerave se ishte detyruar t’i paguante...
 • VARRIM APO MANIFESTIM POLITIK?

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Prenç Zogaj – Analist Mustafa Nano – Gazetar Mark Marku – Analist Armand Shkullaku – Gazetar Në lidhje direkt: Arjan Çuri – Analist Orgest Sako – Gazetar Korrespondenti i Tv Klan, Orest Sako, të enjten, deklaroi se gjatë ceremonisë së varrimit të Kostandinos...
 • OPINION – KE PO.SULMON SAIMIR TAHIRI?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Klodiana Lala – Gazetare Saimir Tahiri – Ish Ministër i Brendshëm Mark Marku – Analist Basir Çollaku – Gazetar Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, është rikthyer pas 1 viti në studion e “Opinion”, në Televizionin Klan. Pas një heshtje...
 • OPINION – VANGJUSH DAKO NE PERGJIMET E TRAFIKANTEVE!

  Të ftuar: Vangjush Dako – Kryetar i Bashkisë së Durrësit Robert Rakipllari – Kryeredaktor i “Panorames: Artan Hoxha – Gazetar Mentor Kikia – Kryeredaktor i “Klan Plus” Mark Marku – Analist Çlirim Gjata – Avokat Kryetari i Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako ka thënë në emisionin “Opinion” në Tv...
 • OPINION – RAMA, MEDIAT DHE DEBATIMBI SHPIFJEN!

  Të ftuar: Jordan Daci – Gazetar Anila Basha – Gazetare Mustafa Nano – Gazetar Artan Hoxha – Analist Mark Marku – Petagog Redi Shehu – Analist Studiuesi i medias, profesori Mark Marku, të martën, deklaroi se kryeministri Edi Rama nuk mund të ndërhyjë me aq lehtësi në sistemin e...
 • OPINION – PSE KA RENE ARSIMI NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Aurel Plasari – Studiues Mark Marku – Pedagog Arben Malaj – Analist Arlind Qorri – Petagog Në lidhje të drejtpërdrejtë: Enxhi Sharxhi – Studente e psikologjisë në Cambridge University Studiuesi Aurel Plasari, të martën, theksoi se mungesa e të dhënave për arsimin publik vështirëson analizën për mbylljen...
 • OPINION – CFARE ESHTE MUAJI I RAMAZANIT?

  Të ftuar: Redi Shehu – Sociolog Mimi Kodheli – Ish Ministre e Mbrojties Ferit Duka – Historian Armand Bora – Regjisor Nevila Nika – Ish Drejtoreshë e Arkivit të Shtetit Mark Marku – Petagog Orjola Pampuri – Psikologe Bledian Koka – Gazetar   Sipas librit të shenjtë të myslimanëve,...
 • OPINION -KUSH E PERGJAKU KRYEREDAKTORIN E RD-së! GJYKATA LIRON SAIMIR TAHIRIN!

  Të ftuar: Mark Marku – Analist Ylli Manjani – Ish Ministër i Drejtësisë Iris Luarasi – Petagoge Ervis Iljazaj – Gazetar Bledi Kasmi – Gazetar   Kush e pergjaku kryeredaktorin e RD? Kryeredaktori i gazetës “Rilindja Demokratike”, Bledi Kasmi ka folur për herë të parë në emisionin “Opinion” pas...
 • OPINION – RAMA DHE XHAFA THYEJNE HESHTJEN!

  Të ftuar: Mark Marku – Petagog Lorenc Vangjeli – Analist Atan Hoxha – Analist Klodiana Lala – Gazetare Mustafa Nano – Gazetar   Gazetarja e kronikës, Klodiana Lala, të mërkurën, është shprehur se punonjësit e Policisë së Shtetit e kanë të vështirë të kontrollojnë emrin e Agron Xhafës në...
 • OPINION – ÇFARE PO NDODH ME FATMIR XHAFAJN?

  Të ftuar: Prenç Zogaj – Analist Mark Marku – Petagog Alfred Peza – Gazetar Armand Bajrami – Gazetar Fatos Hakorja – Gazetar Gazetari i AbcNews, Armand Bajrami, të martën, deklaroi se Prokuoria për Krimet e Rënda ka nisur një verifikim pasuror për Agron Xhafaj, i dënuar për trafik droge...
 • OPINION – SHKARKOHET PROKURORI I TAHIRIT; TE PANJOHURAT E LUFTES SE DYTE BOTEROR!

  Të ftuar: Artan Hoxha – Gazetar Lorenc Vangjeli – Analist Mark Marku – Petagog Basir Çollaku – Gazetar Drejtuesi i emisionit “Xhungel”, Artan Hoxha është shprehur se shkarkimi i Prokurorit të Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj është bërë me ndërhyrje të ambasadës amerikane. Hoxha tha të mërkurën në studion...
 • OPINION – A DO TE BURGOSET SAJMIR TAHIRI?

  Të ftuar: Mark Marku – Petagog Alfred Peza – Gazetar Artan Hoxha – Gazetar Mustafa Nano – Gazetar Robert Rakipllari – Gazetar Preç Zogaj – Analist Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar dorëzimin e mandatit të deputetit nga Saimir Tahiri, duke e konsideruar akt dinjitoz. Në një intervistë për emisionin...
 • OPINION – “RIKTHIMI” I TAHIRIT DHE ORNELA VORPSI NE DEBATIN PER RAMEN; RAMA THELB APO FASADE?

  Të ftuar: Preç Zogaj – Analis Mustafa Nano – Gazetar Iris Luarasi – Pedagoge Grida Duma – Deputete e PD-së Belina Budini Pedagoge Mark Marku – Analist Alfred Peza – Gazetar Në lidhje telefonike: Sajmir Tahiri   “Rikthimi” i Tahirit dhe Ornela Vorpsi në debatin për Ramën! “Nuk ka bir nënë dhe bir...
 • OPINION – KUKESI NDEZ POLITIKEN E TIRANES!

  Të ftuar: Klodita Ferhati –  Deputete e PS-së Bashkim Shehu –Kryetar i Bashkisë së Kukësit Mark Marku – Gazetar Lorenc Vangjeli –Gazetar Armand Bajrami –Gazetar Desada Metaj – Lidhje direkte nga protesta perballe Drejtorise se Policise Kryebashkiaku i Kukësit Bashkim Shehu i ftuar në emisionin Opinion është shprehur se Rama nuk...
 • OPINION – PD, FAKTE TE REJA PER ÇESHTJEN HABILAJ; VETINGU SI DO TE ZBULOHEN TE KORRUPTUARIT?

  Të ftuar: Ylli Manjani – Ish-Ministër i Drejtësisë Artan Hoxha – Gazetar Alfred Peza – Ish-Deputet i PS-së Mark Marku – Petagog Enkeled Alibeaj – Deputet i PD-së Sokol Hazizaj – Jurist  Artan Lame – Drejtor i ALUIZni-t   PD, fakte te reja për çështjen Habilaj! Deputeti i Partisë...
 • OPINION – PARA RUSE APO KURTH NDAJ OPOZITES?

  Të ftuar: Mustafa Nano – Gazetar Mark Marku – Analist Alfred Peza – Deputet i PS-së Artan Hoxha – President “Tirana Business University” Preç Zogaj – Analist Lorenc Vangjeli – Gazetar Në prag të fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit, Partia Demokratike e udhëhequr nga Lulzim Basha...
 • OPINION – A PO DESHTON ARSIMI NE SHQIPERI?

  Të ftuar: Kejdi Mehmetaj, Sulo Haderi, Mark Marku, Besa Shahini, Ervin Demo, Luçiano Boçi Pedagogu: Mark Marku të martën në darkë është shprehur se kushtet e arsimit në Shqipëri, janë në një gjendje katastrofike. Marku tha në studion e emisionit ‘Opinion’, se arsimi i lartë në Shqipëri është në...
 • OPINION – CFARE DO TE NDODHE NE PROTESTEN E OPOZITES; ROBERTO TORRICELLI!

  Të ftuar: Mustafa Nano, Alfred Peza, Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku, Preç Zogaj, Mark Marku Kreu  demokrat Lulzim Basha ka folur në emisionin “Opinion” lidhur me organizimin e protestës së opzitës më 27 janar. “Protesta s’bëhet për PD-në, as për karriget tona. Protesta bëhet për drejtësinë e barabartë për të gjithë,...
Emisione