plagosje

 • Arratia e 22-vjeçarit zgjat më pak se 24 orë

  Një 22-vjeçar është autor i ngjarjes së ndodhur një ditë më parë në kryeqytet, ku mbeti i plagosur një person. Autoritetet policore njoftuan mëngjesin e kësaj të shtune arrestimin e të riut me iniciale E. K., banues në Tiranë. Rreth orës 13:00 të së premtes, 22-vjeçari plagosi me thikë...
 • Plagosi me armë zjarri një person, arrestohet i riu

  Një i ri është arrestuar nga policia e Dibrës në bashkëpunim me atë të Bulqizës, pasi akuzohet për “Vrasje me dashje, mbetur në tentativë dhe “Prodhim dhe mbajtje pa leje e armëve luftarake”. Në pranga ka rënë  A.M, 29 vjeç, banues në Bulqizë, pasi në datën 21.04.2019, në autostradën...
 • Plagoset me armë zjarri 27- vjeçari në Sauk

  Një i ri është plagosur me armë zjarri mengjesin e sotëm në kryeqytet. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të një parkingu të një hoteli në Sauk, gjatë një konflikti të çastit për motive ende të paqarta. Ndue Ndoja ka plagosur me armë zjarri jashtë rrezikut për jetën 27 vjeçarin...
 • Plagosi me armë kryeplakun e fshatit, vetëdorëzohet 25-vjeçari

  Një i ri është vetëdorëzuar në polici, pasi ka plagosur me armë zjarri kryeplakun e fshatit Gribë të Gramshit. Sipas njoftimit të policisë tre ditë pas ngjarjes (12 Prill), 25-vjeçari me inicialet S.V është vetëdorëzuar në rajonin e policisë së Korçës, pas negociatave të bëra nga uniformat blu me...
 • Plagoset me thikë i riu

  Tiranë- Një 21-vjeçar me inicialet I. M., është plagosur me thikë pasditen e kësaj te enjte. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:50 në rrugën “Taulantët”, gjatë një konflikti për motive të dobëta është plagosur. Sipas policisë i riu është dërguar në spital dhe po merr ndihmën e parë mjekësore....
 • Sulm terrorist në një tramvaj në Holandë

  Për herë të parë Holanda tronditet nga një sulm terrorist, si pasojë e të cilit mbetën të vrarë tre persona dhe u plagosën disa të tjerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Utrehtit, ku një 37-vjeçar turk i quajtur Gokmen Tanis qëlloi me armë zjarri ndaj qytetarëve...
 • Tentoi të vriste 29-vjeçarin, polica zbardh ngjarjen  

  Tiranë- Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmjen e 14 Marsit 2019, ku në rrugën “Prokop Mima” u plagos në këmbë me armë zjarri 29- vjeçari, Enea Keqa. Policia identifikon dhe shpalli në kërkim autorin me iniaiclet A. B., 30 vjeç, banues në Tiranë. Sipas policisë 30- vjeçari ka tentuar të...
 • Korçë, plagoset me armë zjarri i riu

  Një 27-vjeçar është plagosur ditën e sotme (17 Mars) në qytetin e Korçës. Sipas njoftimi të policisë bëhet me dije se rreth orës 02:05, në Spitalin e Korçës, ka shkuar i plagosur në këmbë me armë zjarri 27 vjeçari me inicialet R.M, banues në Korçë, i cili aktualisht ndodhet...
 • Bulqizë, plagoset një person me armë zjarri

  Bulqizë- Një person është plagosur me armë zjarri, pasditen e së premtes. Ngjarja ndodhi në vendin e quajtur Ura e Çereneçit. Sipas policisë Blerim Skara, pas një konflikti për motive të dobëta ka plagosur me armë zjarri Mirdash Osmanin. I plagosuri është dërguar në spitalin e qytetit për të...
 • Plagosën me thikë të riun, arrestohen 2 persona

  Policia e Kurbinit ka arrestuar dy persona, pasi në bashkëpunim me njëri-tjetrin, janë konfliktuar fizikisht me shtetasin E.M. 23 vjeç, banues në Laç, të cilin e kanë plagosur me thikë. Në pranga kanë rënë V.H. 24 vjeç dhe K.S. 48 vjeç, banues në Laç. I riu i plagosur ndodhet në...
 • Plagoset një person

  Fier- Një person ka mbetur i plagosur me mjet prerës pasditen e së shtunës. Ngjarja ndodhi rreth orës 17:25, ku 46 vjeçari me inicialet E.H banues në Patos, është dëmtuar me mjet prerës dhe ndodhet në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve. Nuk dihen ende shkaqet e kësaj...
 • Kapet një 30-vjeçar

  Një 30-vjeçar me inicialet T.V., banues në Piqeras, Himarë ka rënë në pranga e policisë. I riu akuzohet për veprat penale “Plagosja e rëndë me dashje” dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake shpërthyese dhe municioneve”. Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë në vitin 2018 ka caktuar masën...
 • Tronditet Franca

  Francë – Së paku 6 persona janë plagosur dhe një tjetër ka ndërruar jetë si pasojë e të shtënave më armë zjarri që kanë ndodhur pasditen e së mërkurës në rrethin e Lupinos në jug të Bastisë. Sipas mediave franceze, 3 persona janë dërguar në spital në gjendje të...
 • Plagosje në Fier gjatë natës së ndërrimit të viteve

  Nata e ndërrimit të viteve nuk ka kaluar pa incidente në qytetin e Fierit. Një person është plagosur me armë zjarri në lokal në lagjen 15 Tetori, ku po festohej nga qytetarë të ndryshëm. Si pasojë e një konflikti Julian Serdari është qëlluar më një plumb në këmbë, nga...
 • Plagoset me armë 47-vjeçari Saimir Taullau

  Një sulm me armë zjarri tronditi Lushnjen mbrëmjen e së shtunës. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:00 në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Plugut, në lokalin në pronësi të Saimir Taullaut i cili mbeti i plagosur nga plumbat. Sipas të dhënave nga policia lokale mësohet se 47-vjeçari ka marrë një...
 • Identifikohet autori i plagosjes së 50-vjeçarit në Tiranë

  Autoritetet policore kanë mundur të zbardhin një plagosje me armë, të ndodhur mbrëmjen e së enjtes në Laknas të Kamzës. Burime zyrtare të policisë sqarojnë se është bërë e mundur identifikimi i autorit të kësaj ngjarjeje. Ai është një 47-vjeçar me iniciale B. B. banues në Tiranë, i cili...
 • Kamëz, plagoset 50-vjeçari

  Tiranë-Një person është plagosur me armë zjarri mbrëmjen e së enjtes në Kamëz. Sipas njoftimit të policisë ngjarja ka ndodhur në Valias dhe i plagosur ka mbetur 50-vjeçari Elez Bodisha. Bodisha është dërguar në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën. Policia po bën krehjen e zonës, territorit përreth, si...
 • Plagoset aksidentalisht 20-vjeçari

  Një i ri ka mbetur i plagosur aksidentalisht të dielën në vendin e quajtur kryqëzimi i Koliqit, në Burrel. Gjatë një konflikti të çastit mes E.C. dhe O.D, ky i fundit dyshohet se ka qëlluar me armë duke plagosur aksidentalisht 20-vjeçari M.M. I riu u transportua menjëherë në spital,...
 • Plumba në drejtim të 26-vjeçarit

  Një i ri ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të premteje në qytetin e Vlorës. Burime zyrtare të policisë thonë se 26-vjeçari me iniciale A.V ka shkuar në spital rreth orës 21:14, i plagosur me një plumb në këmbë. Nga hetimet paraprake, policia thotë se...
 • Plagoset me armë një person

  Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e kësaj të mërkure në Mat. Burime paraprake për ABC News thonë se i dëmtuar ka mbetur Gj.Rica, ndërsa rrethanat e plagosjes së tij janë momentalisht të paqarta. Rica mësohet se ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën, ndërsa...
1 2 3 10
Emisione