Shakira

 • Evazion fiskal, Shakira mund të dënohet me burg

  Këngëtarja e famshme Shakira mund të dënohet me burg nëse vërtetohet që është bërë pjesë e një evazioni fiskal së bashku me bashkëshortin e saj Gerard Pique. Dyshohet se që nga viti 2012 kur ajo është shpërngulur në Spanjë nuk i ka paguar shtetit asnjë qindarkë taksa nga të...
 • Shakira mendon të braktisë Spanjën

  Shakira duket e lodhur nga hetimet për evazion fiskal aq sa ka menduar të largohet nga Spanja, edhe pse partneri i saj Gerard Pique vijon të luajë me Barcelonën. Mediat hedhin idenë se ajo mund të vendoset në Bahamas ku rezultonte rezidente në të shkuarën. Zyra e shtypit të...
 • Spanja akuzon Shakirën

  Prokurorët spanjollë ngritën akuzë ndaj këngëtares kolumbiane, Shakira, duke thënë se ajo ka dështuar të paguajë rreth 14.5 milionë Euro tatime në vendin ku luan futboll bashkëshorti i saj. Akuzat u ngritën në rajonin e Katalonisë, ku këngëtarja është prezente shumë shpesh për të përcjellur ndeshjet e futbollit të...
 • Shakira vazhdon të mbajë premtimin

  Shakira vazhdon të mbajë premtimin se kur të bëhej e famshme do të ndihmonte fëmijët e varfër. Ajo ka vendosur të ndërtojë dy shkolla në Cartagena dhe Barranquilla të Kolumbisë. 41- vjeçarja tha se nga ky donacion do të përfitojnë më shumë se 2 mijë nxënës. “Nuk ka asgjë...
 • Shakira publikon videoklipin e ri

  Këngëtarja kolumbiane Shakira ka publikuar një  tjetër videoklip në bashkëpunim me këngëtarin Maluma. Kjo këngë është pjesë e albumit të fundit të këngëtares “El Dorado” që flet për një vajzë, të cilës i është thyer zemra, por megjithatë Maluma nuk heq dorë duke i kërkuar një shans tjetër. Shakira...
 • Edhe yjet mashtrojnë, këngëtarë e aktorë të shquar në parajsat fiskale

  Janë të pasur, të famshëm dhe të adhuruar nga miliona njerëz në të gjithë botën. Por edhe ata rezultojnë të kenë mashtruar shtetin, duke shmangur pagesën e taksave. Bëhet fjalë për aktorë e këngëtarë të mëdhenj që rezultojnë në listat e evazorëve fiskale të zbuluar nga investigimi “Paradise Paper”....
 • Shakira e përfshirë tek ‘Paradise Papers’

  Në listën e personave të përfshirë tek “Paradise Papers” është edhe këngëtarja kolumbiane me famë botërore, Shakira. Gazetarët investigativë kanë zbuluar se Shakira ka transferuar 30 milionë Paund nga të drejtat muzikore në një firmë offshore në Maltë. “Malta Tournesol Limited” ndodhet në ishullin mesdhetar të Maltës dhe njihet...
 • Sean Paul dhe Shakira, së bashku me “Mad Love”

  Rrymat Dancehall dhe Pop do bashkohen sërish në bashkëpunimin e fundit të Sean Paul dhe Shakirës, me titull “Mad Love”. Këngëtari xhamajkan shpjegon se gjithmonë ka dashur një bashkëpunim me Shakirën dhe këtë ia kishte thënë vetë yllit kolumbian kur i kishte propozuar duetin. Sean Paul ka shënuar një...
 • Sean Paul dhe Shakira së bashku, xhamajkani: E kam dashur gjithmonë…

  Rrymat Dancehall dhe Pop do bashkohen sërish në bashkëpunimin e fundit të Sean Paul dhe Shakirës, me titull “Mad Love” Këngëtari xhamajkan shpjegon se gjithmonë ka dashur një bashkëpunim me Shakirën dhe këtë ia kishte thënë vetë yllit kolumbian kur i kishte propozuar duetin. Sean Paul ka shënuar një...
 • Ligji i armëve, artistët amerikanë i dërgojnë letër Kongresit

  Më shumë se 150 artistë dhe drejtues të famshëm të industrisë muzikore, duke përfshirë Katy Perry, Lady Gaga dhe Billy Joel, kanë nënshkruar një letër të veçantë drejtuar Kongresit Amerikan. Kjo letër bënte thirrje për krijimin e ligjeve të forta mbi armët. Mësohet se letra është shkruar për shkak...
Emisione