shpresat

 • Bushi: Reja vlerëson lojtarët e Shpresave

  Alban Bushit do t’i kthehen disa lojtarë me më shumë përvojë për ndeshjen me Turqinë që vlen për kualifikueset e Europianit U21. Ata po stërviten me Kombëtaren A dhe disa prej tyre kanë marrë vlerësime nga trajneri i Kombëtares, Edy Reja. “Ai ka mendim të mirë me disa lojtarë...
 • Bushi mbledh U-21: Durmishaj nuk ka vendosur ende

  Për koincidencë, ashtu si Kombëtarja A, edhe Shpresat e Alban Bushit do ta nisin fushatën e europianit kundër Turqisë dhe Andorras. Tekniku edhe këtë edicion kërkon që futbollistët e tij të bëjnë futboll cilësor, pas të cilit do të vijë edhe rezultati. Trajneri i Shpresave, që detyrë kryesore ka...
 • Shpresat humbasin me Spanjën

  Kombëtarja e shpresave pësoi një humbje ne minutat e fundit me Spanjën të enjten në Tiranë. Kuqezinjtë 21-vjeçare u munden me rezultatin 1 – 0 në takimin kualifikues të Europianit 2019. Kombëtarja Shpresa më shumë u mbrojt se sa mendoi për sulmin. Shqipëria ka edhe një ndeshje për të...
 • Portieri shpëton Shpresat nga humbja

  Portieri Gentian Selmani ishte heroi i kombëtares Shpresa në miqësoren me Bjellorusinë e luajtur sot pasdite në Elbasan. Ai shpëtoi kuqezinjtë nga humbja në ndeshjen miqësore me Bjellorusinë. Selmani shënoi golin e barazimit 1 – 1 në kohën shtesë duke shmangur humbjen. Pak ditë më parë Shqipëria U21 e...
 • Manaj flet për humbjen me Sllovakinë

  Rei Manaj ishte shënuesi për Shqipërinë U21 në humbjen 3 – 2 me Sllovakinë në Tiranë. Ai u rikthye bindshëm te Kombëtraja Shpresa, por përpjekjet e tij dhe futbollistëve të tjerë nuk u shpërblyen. Një ndeshje që duhet fituar, por gjithçka u përmbys në minutat e fundit.  “Të luash...
 • Euro 2019/ Shpresat humbasin me Sllovakinë

  Dy gola të Rei Manajt nuk mjaftuan që Kombëtarja Shpresa të merrte pikë ndaj Sllovakisë në ndeshjen kualifikueset të Euro 2019 e zhvilluar të premten në Tiranë.  Kuqezinjtë u mundën me rezultatin 3 – 2 dhe pas gjashtë takimesh kanë 6 pikë. Shqipëria që kryesoi për shumë minuta takimi...
 • Shpresat mundin Islandën

  Kombëtarja Shpresa arriti fitoren e parë në kualifikueset e Euro 2019. Kuqezinjtë e Alban Bushit morën 3 pikët në fushën e Islandës falë suksesit 3 – 2 të arritur të hënën. Kristal Abazaj dhe Fiorin Durmishaj ishin protagonistë me golat e tyre. Ky i fundit vulosi triumfin e Shqipërisë...
 • Irlanda e Veriut mund Shpresat në sekondat e fundit

  Kombëtarja Shpresa pësoi një humbje në sekondat e fundit në kualifikueset e Europianit 2019. Kuqezinjtë e Alban Bushit u mundën 1 – 0 nga Irlanda e Veriut në takimin e luajtur mbrëmjen e së enjtes në Lugan. Ndeshja u vendos nga një 11-metërsh i fituar në kohën shtesë nga...
 • Testi i fundit i Shpresave para kualifikueseve

  Kombëtarja Shpresa do të zhvillojë një test të rëndësishëm para nisjes së kualifikueseve të Europianit 2019. Franca do të jetë rivali sot në mbrëmje në “Selman Stërmasi”. Kuqezinjtë pretendojnë të kualifikohen në fazën finale, një synim që nuk arrihet prej vitit 1984. Alban Bushi, trajner i Kombëtares Shpresa, tha...
 • Shpresat mundin Moldavinë

  Kombëtarja Shpresa fitoi miqësoren e dytë me Moldavinë me rezultatin 2 – 0 në takimin e luajtur në Tiranë. Pas barazimit pa gola të shtunën në Elbasan, kuqezinjtë e Alban Bushit mundën rivalët në sfidën testuese si përgatitje për kualifikueset e Euro 2019. Golat në këtë takim u shënuan...
 • Tabelat e grupeve /Kalkulimet, shpresat e Shqipërisë për kualifikim

  Fitorja 1 – 0 e Kombëtares ndaj Rumanisë i jep shpresë kuqezinjve për të qenë në fazën tjetër, por gjithsesi duhet të presim deri të mërkurën. Formati i ri i lejon 16 ekipeve nga 24 finalistë të vazhdojnë në turin me eliminim direkt. Golavarazhi mbetet ende negativ, minus 2,...
Emisione