Një 58-vjeçar me iniciale Xh.D., i larguar që mëngjesin e djeshëm nga banesa, dyshohet se është vetëmbytur në rezervuarin e Prrenjasit.

Këto dyshime i ka ngritur kushëriri i tij, shtetasi me iniciale Y.M., i cili rreth orës 01:00 të mëngjesit të sotëm ka njoftuar sallën operative se ai dhe familjarë të tjerë kishin gjetur veshjet dhe biçikletën e 58-vjeçarit në afërsi të rezervuarit.

Menjëherë pas këtij njoftimi, shërbimet policore së bashku me familjarë të tjerë si dhe me polumbarët e RENEA-s kanë nisur kërkime përgjatë rrjedhës së rezervuarit dhe kanë gjetur trupin e 58-vjeçarit pas disa orësh.

“Pas kërkimeve intensive, polumbarët që asistuan shërbimet e Stacionit të Policisë Prrenjas, mundësuan gjetjen e trupit të 58-vjeçarit, për të cilin familjarët kallëzuan rreth orës 01:00 të mëngjesit të sotëm, se dyshonin se ishte vetëmbytur në ujërat e rezervuarit të Prrenjasit”, njofton policia.

Trupi i pajetë i 58-vjeçarit do të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore, për kryerjen e ekspertizës.

Vijojnë veprimet për dokumentimin e kësaj ngjarjeje.


NJOFTIMI I POLICISË:

Prrenjas/Informacion paraprak | Rreth orës 01:00, të mëngjesit të sotëm, shtetasi Y. M. ka njoftuar sallën operative, se dyshonte se kushëriri i tij, shtetasi Xh. D., 58 vjeç, banues në fshatin Katjel, ishte vetëmbytur në rezervuarin e Prrenjasit, pasi në afërsi të rezervuarit, ai dhe familjarë të tjerë kishin gjetur veshjet dhe biçikletën e 58-vjeçarit. Gjithashtu, shtetasi Y. M. ka njoftuar se 58-vjeçari ishte larguar nga banesa, mëngjesin e djeshëm.

Menjëherë pas njoftimit, shërbimet e Policisë, së bashku me familjarë, kanë nisur kërkimet përgjatë rrjedhës së rezervuarit. Gjithashtu, me qëllim gjetjen e trupit të shtetasit Xh. D., janë nisur polumbarët e RENEA-s.

Ndërkaq, një grup i posaçëm hetimor vijon punën për dokumentimin me prova ligjore të rrethanave të rastit.


/tvklan.al