Horoskopi 25 Maj 2022
Horoskopi 25 Maj 2022

08:10 25/05/2022

Dashi – Rreshtimi i planetëve sot zbulon disa probleme të vogla familjare. Urani ka qenë për disa kohë tek Demi fqinji juaj i mirë në timonin e Zodiakut dhe ju tregon nevojën për të qenë më i qartë në mjedisin që ju rrethon. Bëni të pamundurën të shmangni tensionet në familje.

Demi – Po hapet një ditë e qetë për ju. Hëna te Peshqit ndriçon rrugën dhe fal humor të mirë. Jeta familjare pasurohet me pjesëmarrjen e shtuar të disa anëtarëve të përzemërt. Saturni mund t’i ndezë flakë shigjetat tuaja në vendin e punës. Jini të durueshëm dhe mos i shkaktoni vetes shumë dhimbje.

Binjakët – Dielli vazhdon të jetë i ftuari prestigjioz i shenjës suaj, për t’ju bërë të buzëqeshni më shpesh dhe me dëshirë, brenda dhe jashtë shtëpisë. Për t’ju kundërvënë mbetet planeti i ngadalshëm dhe i fuqishëm Neptuni, i cili nuk ju hap rrugën ashtu siç dëshironi ose vendos disa pengesa.

Gaforrja – Një grup planetësh janë në anën tuaj për t’ju favorizuar, por një grup tjetër dëshiron t’ju kundërshtojë sot. Në veçanti, Plutoni dhe Jupiteri po ju mbytin duke ju detyruar të ndërmerrni taktika të veçanta për të shmangur aksidentet në familje apo në punë.

Luani – Disa trupa qiellorë rrotullohen në favorin tuaj. Saturni, megjithatë, është një nga kundërshtarët më kritikë në konfigurimin e kësaj dite të re dhe veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e tretë. Do t’ju duhet t’i kushtoni vëmendje të veçantë mjeteve të komunikimit.

Virgjëresha – Ditë e re pranvere që ju gjen shumë aktiv dhe të shpërndarë me angazhime të panumërta dhe konkrete, me Uranin në shenjën miqësore të Demit. Urani është ai ju jep gatishmërinë organizative. Planeti ju mundëson të vendosni marrëdhënie të mira në familje.

Peshorja – Ditë mjaft e gjallë me planetë që brohorasin për ju dhe të tjerët që ju kundërshtojnë. Është mbi të gjitha jeta familjare ajo që dominon sot, veçanërisht nëse keni të afërm ose prindër të moshuar për t’u kujdesur. Hëna në shenjën e Peshqve ju ndihmon në punë.

Akrepi – Konfigurim i komplikuar yjor sot me planetë pozitivë që ndërthuren me të tjerë në pozicion të papërshtatshëm. Ju kërkohet në familje një rol delikat ndërmjetësimi: Marsi i dobishëm drejton dorën tuaj të qëndrueshme në zgjidhjen e mosmarrëveshjeve dhe kthimin e qetësisë.

Shigjetari – Saturni në Ujor, miku i shenjës suaj, e gjallëron edhe më shumë entuziazmin e kësaj dite, veçanërisht nëse festoni ditëlindjen nga data 13 deri në 17 dhjetor. Jeni të tunduar të hapni dyert e zemrës që më parë janë mbajtur të mbyllura.

Bricjapi – Rreshtimi i planetëve sjell sot disa pengesa të vogla. Urani, nga shenja miqësore e Demit, ju ndihmon të përballoni disa situata të vështira. Nga ana tjetër, Jupiteri mund t’ju detyrojë të pranoni ndryshime në familjen tuaj, ndryshime që nuk jeni gjithmonë të gatshëm t’i bëni.

Ujori – Situata planetare e kësaj dite pranvere paraqitet e qetë dhe e ndryshueshme. Dielli është në shenjën miqësore të Binjakëve dhe ringjall humorin dhe disponimin tuaj, por Mërkuri është në shenjën teknikisht armiqësore të Demit. Kujdes nga debatet në punë.

Peshqit – Hapet një ditë e qetë për ju me të gjithë planetët që ju favorizojnë me përjashtim të Diellit që është në shenjën kundërshtare të Binjakëve. Priten disa mosmarrëveshje të vogla familjare, veçanërisht me motrat dhe vëllezërit. Gjendja mendore dhe sjellja juaj paraqiten disi problematike.

Të ngjashme