Joshua: Do ta shkatërroj Usyk

Joshua: Do ta shkatërroj Usyk

21:20 16/08/2022

Boksieri britanik synon që në ndeshjen e kthimit ndaj kampionit Usyk të boksojë me agresivitet

Enthoni Xhoshua është zotuar se do të rishfaqë anën e tij agresive në boks kur të përballet me Oleksandër Usik në ndeshjen e kthimit.

Britaniku synon që të shfaqë një qasje destruktive kundër rivalit të tij ukrainas në sfidën e së shtunës, ku do të boksojë me ritëm të lartë, stil që ka qenë çelësi në sukdesin e hershëm në karrierën e tij.

“Unë doja ta mposhtja kundërshtarin duke treguar aftësi superiore në boks, pak rëndësi nëse kishte nëse ishte Usik apo dikush tjetër. Ky ishte mentaliteti im në ndeshjen e parë. Por në ndeshjen e radhës, dua ta shkatërroj rivalin tim. Këtë mentalitet kam tani”.

Fitorja në takimin e kthimit do t’i jepte mundësi Xhoshuas që të rifitonte brezat ËBO, ËBA dhe IBF që i humbi në sfidën ndaj Usik në muajin Shtator.

Por edhe nëse do të fitonte, nuk do ta konsideronte veten si boksieri më i mirë i peshave të rënda, pasi do të donte të përballej me Tajson Fjurin.

Sipas Xhoshuas, deri sa të tërhiqesh nga boksi, gjithnjë ka një sfidë tjetër për t’u ndeshur.

Klan News

Të ngjashme