Klan NewsKlan NewsKlan PlusKlan PlusKlan RadioKlan RadioKlan MusicKlan MusicKlani ImKlani Im

Të Fundit

“Po paguhesh kot”, Gazment Bardhi kritika Prokurorit të Përgjithshëm

“Po paguhesh kot”, Gazment Bardhi kritika Prokurorit të Përgjithshëm

Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka raportuar në Kuvend ditën e sotme për punën e institucionit të tij për vitin 2023. Gjatë pyetje-përgjigjeve në Parlament, deputeti i Partisë Demokratike Gazment Bardhi i ka drejtuar disa pyetje kryeprokurorit për çështje të ndryshme, një nga të cilat të japë informacion për shtesat dhe katet pa leje në...

2 orë
Euro 2024 | A ishte apo jo e barabartë finalja? Debati i plotë mes Bushit dhe Peços

Euro 2024 | A ishte apo jo e barabartë finalja? Debati i plotë mes Bushit dhe Peços

Trajneri Alban Bushi tha gjatë emisionit “Kampionët” se në finale trajneri anglez kishte bërë ndryshime në lojën e “Tre Luanëve”. Kjo ishte një mini-surprizë për spanjollët dhe ishin disi të çorientuar në pjesën e parë. Bushi: Unë mendoj se Anglia e kishte studiar mirë Spanjën. E surprizoi se luajti sistem tjetër. Mbronte 4-4-2 Anglia. Trajneri...

Korrik 15, 2024
Euro 2024 | Kupa “Henri Delaunay”, detaje nga trofeu që “rrëmbeu” sot Spanja

Euro 2024 | Kupa “Henri Delaunay”, detaje nga trofeu që “rrëmbeu” sot Spanja

Për herë të katërt një rekord, Spanja shpallet Kampione e Evropës Versioni i trofeut bazohet në origjinalin e projektuar nga kompania Arthus-Bertrand në vitin 1960 dhe i emëruar pas Henri Delaunay, ish-president i Federatës Franceze të Futbollit (FFF) dhe Sekretari i Parë i Përgjithshëm i UEFA-s. Është 18 centimetra më i lartë dhe 2 kg...

Korrik 14, 2024
Spanjollët protestojnë në Alicante kundër turizmit masiv

Spanjollët protestojnë në Alicante kundër turizmit masiv

Qindra spanjollë protestuan kundër turizmit masiv në qytetin spanjoll të Alicantes. Protestuesit mbanin pankarta të ndryshme ndërsa marshonin në qendër të qytetit ndërsa turistët ndiqnin protestën të ulur në lokalet përreth. Shumë qytetarë kanë protestuar kundër turizmit dhe shpesh kanë organizuar protesta në qytetet bregdetare të Spanjës si Barcelona, ​​Palma de Mallorca dhe Malaga, duke...

Korrik 14, 2024
Biden dhe liderët botërorë dënojnë sulmin ndaj Trump

Biden dhe liderët botërorë dënojnë sulmin ndaj Trump

Presidenti Joe Biden tha të shtunën se “të gjithë duhet ta dënojnë” atentatin ndaj ish-presidentit Donald Trump dhe shtoi se shpreson të flasë së shpejti me rivalin e tij. Duke iu drejtuar vendit rreth dy orë pas ngjarjes, zoti Biden tha se ndihej i lehtësuar që sipas njoftimeve zoti Trump “është mirë”. Ai shtoi se...

Korrik 14, 2024
Molotov dhe flakadanë në tubimin e opozitës, procedohen tetë protestues

Molotov dhe flakadanë në tubimin e opozitës, procedohen tetë protestues

Tetë persona janë proceduar në gjendje të lirë pas protestës së zhvilluar mbrëmjen e së enjtes para Kryeministrisë. Policia njoftoi se dyshohet se këta persona kanë hedhur flakadanë dhe molotovë në drejtim të Kryeministrisë. “Gjithashtu, në vijim të veprimeve hetimore dhe procedurale të kryera për protestën e zhvilluar mbrëmjen e djeshme, referuan materialet në Prokurori...

Korrik 12, 2024
“Breaking Travel News”: Shqipëria, vendi i pushimeve perfekte

“Breaking Travel News”: Shqipëria, vendi i pushimeve perfekte

Shqipëria nuk është ende shumë e njohur në mesin e turistëve evropianë, por mund t’i ofrojë çdo vizitori gjithçka të ngjashme si Kroacia, Italia apo Spanja. Për faqen britanike të udhëtimeve “Breaking Travel News” vendi ynë konsiderohet si një nga destinacionet më të lira në Evropë, ndaj edhe turistët me buxhet të kufizuar mund të...

Korrik 11, 2024
Nuk ka gjasa për një ribashkim mes Affleck dhe JLo

Nuk ka gjasa për një ribashkim mes Affleck dhe JLo

Martesa e Jennifer Lopez dhe Ben Affleck nuk ka gjasa të shpëtojë. Një burim pranë çiftit që ka folur ekskluzivisht për tabloidin “Page Six” ka shpjeguar se këngëtarja është e lënduar nga situata në të cilën ndodhet  me bashkëshortin. Kjo media bën me dije se prioritet për të mbetet mirëqenia e fëmijëve të saj. “Ajo dëshiron të...

Korrik 9, 2024
Zgjedhjet e 2025, Bylykbashi: PS dështoi reformën. Salianji: Prishët dialogun, u imponuat me draftin

Zgjedhjet e 2025, Bylykbashi: PS dështoi reformën. Salianji: Prishët dialogun, u imponuat me draftin

Këtë të martë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve zhvilloi një tryezë për përgatitjet e zgjedhjeve që do të zhvillohen vitin e ardhshëm. Përveç organizatave të ndryshme të shoqërisë civile, të pranishëm në këtë takim ishin edhe përfaqësuesit e dy partive kryesore në vend. Oerd Bylykbashi i PD-së tha se PS dështoi Reformën Zgjedhore. “Lajmi i keq...

Korrik 9, 2024
41 viktima, Ukraina mban zi pas sulmit vdekjeprurës

41 viktima, Ukraina mban zi pas sulmit vdekjeprurës

Rëndohet bilanci i viktimave nga sulmi me raketa ruse që goditi disa qytete të Ukrainës. 41 persona kanë humbur jetën dhe mbi 190 mbetën të plagosur. Spitali kryesor i fëmijëve në kryeqytetin Kiev ishte ndër ndërtesat e goditura. Prindërit mbanin në duar foshnja ndërsa ecnin në rrugë jashtë spitalit, duke qarë pas sulmit ajror. “Ne...

Korrik 9, 2024