Vritet me çifte kryetari i njësisë Kote – TV KLAN

Vritet me çifte kryetari i njësisë Kote

Fatmir Hodaj, kryetari i njësisë administrative në fshatin Kotë të Vlorës u vra nga një bashkëfshatar i tij, pas një sherri në lokalin e fshatit.

64-vjeçari u qëllua me çifte nga Admir Delaj për arsye ende të paqarta. Viktima dhe autori mësohet se kishin debatuar teksa po konsumonin alkool në lokalin e fshatit. Më pas Delaj mori armën e gjahut dhe ia drejtoi Hodajt, duke e lënë të vdekur në vend.

Autori u largua me shpejtësi nga vendi i ngjarjes, ndërsa në ndjekje të tij u vunë forca të shumta policore. Ai u vu në pranga një orë pas ngjarjes.

Delaj u kap në dalje të banesës në fshatin Gumenicë ku kishte mbyllur edhe makinën me të cilën po tentonte të largohej. Në shtëpinë e autorit u gjet edhe një tjetër armë gjahu pa leje. Sherri mes tij dhe kreut të njësisë administrative dyshohet se ka qenë për motive të dobëta.

Tv Klan

Kategori
KronikeLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*Emisione