Medvedev: Sjellja e Perëndimit me Rusinë, e neveritshme

Medvedev: Sjellja e Perëndimit me Rusinë, e neveritshme

11:00 23/03/2022

Perëndimi po vepron në ‘mënyrë të neveritshme’ ndaj Rusisë, thotë nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Moskës.

Dmitry Medvedev, ish-udhëheqësi rus dhe nënkryetari aktual i këshillit të sigurimit të vendit, sulmoi Perëndimin mëngjesin e kësaj të mërkure duke i cilësuar veprimet e tij “të neveritshme, kriminale dhe amorale” ndaj Rusisë.

Pa akuzuar nuk la as SHBA. Medvedev tha se ajo po përpiqet të “poshtërojë, kufizojë, ndajë dhe shkatërrojë Rusinë”./tvklan.al

Të ngjashme