Milan dhe Tottenham eliminohen nga Europa LeagueMilan dhe Tottenham eliminohen nga Europa League

23:37 18/03/2021

Shkojnë më tej Manchester United dhe Ajax

Paul Pogba eliminon Milanin dhe dërgon Manchester United në çerekfinalet e Europa League. Francezi shënoi në fillimin e pjesës së dytë. Takimi i parë kishte përfunduar barazim 1-1.

Ajax i Amsterdam fitoi edhe përballjen e dytë me Young Boys. Po ashtu edhe Villareal me Dinamo Kiev.

Tottenham i Jose Mourinho u eliminua nga Dinamo Zagreb. Anglezet e kishin fituar ndeshjen e pare 2-9, por ne takimin e kthimit, kroatët mundën të shënonin 3 gola me Orshiç dhe kaluan në çerekfinalet e Europa league. Në këtë fazë u kualifikuan Roma, Arsenal dhe Granada.

Tv KlanTë ngjashme