Policia Rrugore kontroll për gjobat e papaguara të shoferave (04 Nëntor 1998)

Policia Rrugore kontroll për gjobat e papaguara të shoferave (04 Nëntor 1998)

16:00 04/11/1998

Policia e Qarkullimi Rrugor ka organizuar sot një aksion të befasishëm ndaj atyre shoferëve të cilët nuk kanë paguar gjobat pranë inspektoriateve. Gjithashtu është vënë në provë dhe sistemi i kompjuterave ku targat e makinave me gjoba të papaguara u janë dërguar qendrës e ndërsat makinat në rast kundërshtimi janë dërguar në pikat e bllokimit. Gjatë ditës së sotme janë shënuar mbi 30 raste ku shoferë të ndyshëm kanë rezultuar neglizhentë ndaj gjobave ku dhe janë detyruar të paguajnë shumat përkatëse.

Pamje Policia Rrugore në Tiranë, Pamje nga Komisariati i Policisë Rrugore, makinat e bllokuara. Pamje makinash në Tiranë./tvklan.al

Gazetar : Roland Zili
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


Grupi