Policia për 16 Shkurtin: Synohet destabilizimi

Policia për 16 Shkurtin: Synohet destabilizimi

14:02 12/02/2019

Në tubimin e planifikuar nga opozita në 16 Shkurt, policia thotë se mund të përfshihen persona me precedentë kriminalë që synojnë të nxisin trazira. Teksa u është drejtuar me një thirrje organizatorëve të shmangin çdo klimë tensioni që mund të çojë në akte dhune, policia ka lajmëruar se do të kryejë kontrolle të mjeteve që do i drejtohen Tiranës për protestën e opozitës.

“Policia e Shtetit u bën apel forcave politike të angazhuara për tubimin e datës 16 Shkurt që të shmangin retorikat, të cilat nxisin veprime kundër rendit e qetësisë publike. Po ashtu Policia e Shtetit ndan me publikun shqetësimin për përfshirjen në atë tubim të individëve me precedentë penalë apo të nxitur nga aktorë të tretë, të cilët synojnë krijimin e një klime destabiliteti në Shqipëri”.

Këtë deklaratë të policisë, Partia Demokratike e quajti dëshmi të frikës që Edi Rama ka nga protesta e 16 shkurtit.

“Në Shqipëri ka vetëm një skenar destabilizimi. Ai është skenari i Edi Ramës për të qeverisur bashkë me krimin e organizuar, i cili blen vota dhe mandate për të mbajtur në pushtet Edi Ramën. I bëjmë thirrje të heqë dorë nga çdo skenar destabilizues që ka mbi tryezën e tij! Në të kundërt, Edi Rama do të jetë i vetmi që do të mbajë përgjegjësi, njësoj si çdo diktator që del kundër vullnetit të popullit të bashkuar”

, tha Gazment Bardhi.

Opozita i kërkon policisë t’u rrijë larg protestuesve dhe rë mos pengojë lëvizjen e lirë të tyre drejt Tiranës, në të kundërt sipas saj,

“secili prej shërbëtorëve të skenarit kriminal të Edi Ramës, do të mbajë përgjegjësi personale dhe ligjore”!

Tv Klan

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT