Qeveria e re e Kosovës

Posta

Qeveria e re e Kosovës

09:29 04/11/2019

Takohen sot përfaqësuesit e LDK dhe LVV

Pritet të mbahet sot takimi i radhës mes përfaqësuesve të Lëvizje Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës që po harmonizojnë programet për të qeverisur së bashku.

Sipas zyrtarëve të këtyre partive, kanë mbetur pak gjëra për t’u dakordësuar. Por nuk kanë munguar as debatet në distancë mes dy partive.

Shkak është bërë një deklaratë e nënkryetarit të LDK-së, Lutfi Haziri, se zgjedhja e kryeministrit duhet të kalojë përmes kësaj partie. Kjo ka shkaktuar reagime në radhët e Lëvizjes Vetëvendosje.

Tv Klan


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi