Rihapet ambasada amerikane në JemenRihapet ambasada amerikane në Jemen

12:14 05/01/2010

Pas dy ditësh Shtetet e Bashkuara ka rihapur mëngjesin e sotëm ambasadën në Jemen. Mbyllja erdhi pas kërcënimeve për sulme të organizatës terroriste Al Kaeda.  

Ndërkohë Britania e Madhe dhe Franca vazhdojnë t’i mbajnë të mbyllura ambasadat e tyre.

Lidhur me çështjet e sigurisë dhe luftës kundër terrorizmit, Presidenti Barak Obama mbledh sot këshilltarët e tij.

Nga ana tjetër Organizata e Kombeve të Bashkuara aprovoi propozimin e Kryeministrit britanik Gordon Braun për mbajtjen e një konference mbi Jemenin më 28 Janar në Londër.

Tv KlanTë ngjashme