Armando Sadiku u shpall kampion i Superliges Indiane, pasi ekipi i tij Mohun Bagan mposhti 2-1 Mumbai City FC.

Ekipi nga Kalkuta e fiton për herë të parë trofeun e rëndësishëm, me sulmuesin shqiptar që luajti për 62 minuta.

Në 21 takime në kampionat në këtë sezon, Sadiku shënoi 8 gola dhe dha edhe 1 asist.

Në 22 takime Mohun Bagan grumbulloi 48 pikë.

Klan News