Sezoni i ri në “Teatrin e Operas dhe Baletit” (22 tetor 1998) – TV KLAN

Sezoni i ri në “Teatrin e Operas dhe Baletit” (22 tetor 1998)

Rinis të marrë jetë “Teatri i Operas dhe Baletit”.  Në vazhdim, pavarësisht problemeve që has teatri, do të sjellë në skenë  vepra të ndyshme muzikore. Drejtori Vaso Tole shprehet se në skenë do të ngjiten veprat më të njohura botërore . Deri në Nëntor do të vazhdohet me vepra të huaja për te pasuar më pas me vepra shqiptare të kompozuar nga e njohura Dhora Leka me regji të Gaqo Çako dhe me dirigjim të Ylli Leka. Me rastin e 45 vjetorit të “Teatrit të Operas dhe Baletit” do të ketë dhe aktivitete shtesë.

Pamje TOB drejtori Vaso Tole intervistë, pamje baleti./tvklan.al

Gazetare : Holta Zhiti

Kategori
Lajme Arkiva
0 Komente

Përgjigju

*

*

 

Emisione