Ishte në kërkim për vrasje në Shkodër, pranga të riut

Posta

Ishte në kërkim për vrasje në Shkodër, pranga të riut

10:09 14/08/2019

Policia: Parandalohet vrasja, Erkoçeviq me rrezikshmëri të lartë

Sadedin Erkoçeviq është arrestuar mbrëmjen e së martës në një nga zonat më të frekuentuara të Tiranës pasi po lëvizte i armatosur. Kanë qenë lëvizjet e dyshimta të 28-vjeçarit që tërhoqën vëmendjen e banorëve të rrugës “Bilal Xhaferi” dhe më pas lajmëruan policinë. Në momentin e arrestimit atij iu gjet një pistoletë me 14 fishekë dhe për hetuesit arma do të përdorej për ekzekutimin e ndonjë personi.

 “Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2 në Tiranë, falë marrjes së informacionit nga qytetarët dhe bashkëpunimit mes strukturave të DVP Tiranë e DVP Shkodër, është bërë i mundur parandalimi i një vrasjeje. Një person me rrezikshmëri të lartë shoqërore, i dënuar për vrasje dyshohej se do të kryente një krim të rëndë në Tiranë. ”

Erkoçeviq është një emër i njoh për policinë pasi është dënuar me 20 vite burg për vrasjen e një personi dhe plagosjen një tjetri në Shkodër. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në maj të 2014-tës në ambientet e një lokali nate atje ku Erkoçeviq është konfliktuar me dy të rinj dhe më pas ka hapur zjarr në drejtim të tyre. Për pasojë mbeti i vrarë 23-vjeçari Indrit Ylli si dhe u plagos kushëriri i tij Jetmir Molla 26 vjeç.

Pas krimit Erkoçeviq i shpëtoi arrestimit, për tu prangosur më pas mbrëmjen e së martës në kryeqytet. I riu njihet edhe si bashkëpunëtor i ngushtë me bandën e Bajrave në Shkodër, anëtarët e së cilës janë arrestuar për disa ngjarje të rënda kriminale.

Sipas policisë në dy muajt e fundit falë bashkëpunimit me qytetarët janë kapur 38 persona që qarkullojnë me armë zjarri, si dhe janë sekuestruar mbi 60 armë zjarri.

Tv Klan


OTP
Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
AZHBR
UKT
Grupi
UKT