Vjen i nxehti afrikan – TV KLAN

Vjen i nxehti afrikan

Nga e mërkura temperaturat deri 39 °c

Stina e reshjeve ka ikur, por qytetarët nuk i kanë hequr çadrat, pasi është një nga mënyrat për t’u mbrojtur nga dielli i fortë dhe vapa e madhe.

I nxehti i këtyre ditëve  është edhe më i padurueshëm në ambiente të hapura. Rritja e temperaturave është pasojë e të nxehtit afrikan që po prek vendin tonë.


Sipas sinoptikanëve muaji qershor ka shënuar 7 gradë mbi vlerat normale.

Edhe muajt e ardhshëm temperaturat priten të jenë të larta duke sjellë një  verë të nxehtë dhe të thatë.

Reshje shiu do të shfaqen vetëm në zonat malore.

Tv Klan

 

Kategori
AktualitetLajmet KryesoreTe funditTë gjithaVideo
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione