10 vjet burg për prostitucion, arrestohet 46-vjeçari i kërkuar nga Italia

FOTO ILUSTRUESE


10 vjet burg për prostitucion, arrestohet 46-vjeçari i kërkuar nga Italia

08:35 11/03/2021

Një 46-vjeçar është arrestuar nga policia në Elbasan pasi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ai është Eduart Haxhi, i cili përdor edhe identitetin tjetër Artan Haxhi.

Ky i fundit kërkohet nga autoritetet italiane për veprën penale të shfrytëzimit të prostitucionit dhe shtyrje për prostitucion në rrethana rënduese, sipas Kodit Penal të Italisë.

Për këto akuza, Eduart Haxhi është dënuar në mungesë me 10 vite e 4 muaj burgim. Arrestimi i tij u bë me qëllim ekstradimin në Itali. /tvklan.alTë ngjashme