Alarmi i mjekëve për kujdes të shtuar


Alarmi i mjekëve për kujdes të shtuar

21:10 02/08/2020

“Koronavirusi nuk po njeh moshë, po preken edhe të rinjtë”

Vijon beteja e përditshme për jetën në dy spitalet Covid, ku të shtruar janë 120 pacientë. Sipas mjekes infeksioniste Migena Qato, nuk mungojnë as moshat e reja. Ndaj ajo u ka bërë apel qytetarëve të bëjnë kujdes dhe të respektojnë masat e distancimit fizik, por edhe higjienën.

Në të dhënat e fundit të Ministrisë së Shëndetësisë në vendin tonë janë aktivë me Covid-19, 2335 pacientë. Më shumë se gjysma e tyre është në Tiranë, pasi janë 1285 të infektuar aktivë. Ndërsa pjesa tjetër e tyre janë të përqendruar në Durrës, Shkodër, Vlorë, Fier dhe Lezhë.

Klan Plus
Të ngjashme