Arrestohet presidenti i Sampdoria

Arrestohet presidenti i Sampdoria

13:10 06/12/2021

Lihen në arrest shtëpi nipi dhe vajza e tij

Presidenti i Sampdorias, Massimo Ferrero, u arrestua nga Guardi di Finanza pas një hetimi të prokurorisë së Paola, për krime që lidhen me sipërmarrjet dhe falimentin.

Sipas asaj që shkruajnë mediat italiane, skuadra e futbollit nuk është e përfshirë në këto hetime.

Ferrero është transferuar në burgun e San Vittore, ndërkohë që 5 persona të tjera janë lënë në arrest shtëpie. Në mesin e tyre janë edhe Giorgio dhe Vanessa Ferrero, nipi dhe vajza e Massimo Ferrero./tvklan.al

Të ngjashme